"Upiorne opowieści po zmroku": jak powstały przerażające potwory z horroru? [WIDEO]

13.08.2019 11:44
"Upiorne opowieści po zmroku": jak powstały przerażające potwory z horroru? [WIDEO] Fot. INSIDER/YouTube

Do kin trafił horror "Upiorne opowieści po zmroku". Większość potworów to zasługa mistrzów tradycyjnych efektów specjalnych. Jak powstały potwory z filmu?

Najnowszy film grozy André Øvredala był nie lada wyzwaniem, ponieważ "Upiorne opowieści po zmroku" to w oryginale seria koszmarnych książek, których stałym elementem są niepokojące ilustracje autorstwa Stephena Gammella. Za produkcję filmu odpowiadał jednak Guillermo del Toro, który słynie z filmów pełnych pięknych zdjęć. Z tego powodu zdecydowano się na tradycyjne efekty specjalne. Jak powołano do życia trójwymiarowe wersje stworów z "Upiornych opowieści po zmroku"?

"Upiorne opowieści po zmroku" - jak powstawały efekty specjalne?

Fabuła najnowszej produkcji Øvredala łączy ze sobą kilka historii, które pojawiły się w antologii napisanej przez Alvina Schwartza. Okazuje się, że mimo popularnych ostatnimi czasy komputerowo generowanych efektów specjalnych, twórcy "Upiorne opowieści po zmroku" zdecydowali się sięgnąć po pomoc mistrzów tradycyjnych rozwiązań. Z tego powodu horror jest pełen praktycznych efektów specjalnych. Za ich pomocą ożyły nie tylko strach na wróble imieniem Harold, martwa kobieta, szukająca brakującego palca u nogi, ale również pokręcony Jangly Man!

Przeczytaj także

Kulisy powstawania stworów zaprezentowano w trwającym prawie 8 minut wideo, które trafiło na kanał YouTube portalu Insider.

W Jangly Mana wcielił się Troy "Twisty" James, który miał na sobie specjalnie zaprojektowany kostium. Podobnie było w przypadku wcześniej wspomnianej kobiety z historii "Duży palec u nogi". Nieumarłą postać zagrał Javier Botet. Aktor zniknął jednak całkowicie za sylikonowym strojem i toną charakteryzacji.

Za efekty specjalne w "Upiornych opowieściach po zmroku" odpowiadało studio Spectral Motion, które pracowało między innymi przy takich tytułach, jak "Stranger Things", "Hellboy", "Blade", "X-Men: Pierwsza klasa", "Fantastyczna czwórka" czy "Atak na dzielnicę".

Przeczytaj także

Film "Upiorne opowieści po zmroku" trafił do polskich kin 9 sierpnia 2019 roku. W rolach głównych wystąpili Zoe Margaret Colletti, Austin Abrams, Natalie Ganzhorn, Gabriel Rush, Michael Garza oraz Austin Zajur.

Zobacz też: "Upiorne opowieści po zmroku", reż. André Øvredal [RECENZJA]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.