04.06.2019 10:39

"Upiorne opowieści po zmroku" - oficjalny zwiastun horroru produkcji Guillermo del Toro

W sieci pojawił się właśnie pierwszy pełny zwiastun filmu "Upiorne opowieści po zmroku" - horroru produkcji Guillermo del Toro. Kiedy premiera? Jak prezentuje się obsada?

Foto: kadr ze zwiastuna filmu "Upiorne opowieści po zmroku"
Foto: kadr ze zwiastuna filmu "Upiorne opowieści po zmroku"

Należycie do fanów twórczości Stephena Kinga i uwielbiacie klimat "Stranger Things"? Jeśli tak to mamy dla was świetną wiadomość. W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun do horroru "Upiorne opowieści po zmroku" łączącego w sobie obie te rzeczy z dodatkiem motywów rodem z najbardziej przerażających miejskich legend. O czym opowie najnowszy film produkcji Guillermo del Toro?

"Upiorne opowieści po zmroku" - zwiastun horroru

W sieci zadebiutował właśnie oficjalny zwiastun horroru "Upiorne opowieści po zmroku" w reżyserii André Øvredala. Zapowiedź prezentuje się następująco:

Foto: Kadr z filmu "Koszmar z ulicy Wiązów 4: Władca snów"
Foto: Kadr z filmu "Koszmar z ulicy Wiązów 4: Władca snów"
Przeczytaj także Top25: Kultowe horrory, które powinien obejrzeć każdy fan kina grozy

"Upiorne opowieści po zmroku" - o czym będzie?

"Upiorne opowieści po zmroku" to klimatyczny horror oparty na podstawie opowiadań Alvina Schwartz’a. Akcja filmu rozgrywać się będzie w latach 60. XX wieku i opowie historie grupki nastolatków, którym przyjdzie zmierzyć się z przerażającą miejską legendą. Tak brzmi oficjalny opis fabuły:

"

Przez dekady upiorna posiadłość rodziny Bellows rzucała ponury cień na okolicę. To właśnie tam, w domu położonym na obrzeżach miasta Mill Valley, młoda dziewczyna - Sarah opisała swoje pełne strasznych sekretów życie w tajemniczej księdze. Wkrótce opowieści z niej staną się przerażająco prawdziwe dla grupy przyjaciół, którzy trafią do opuszczonego domu Sarah. "

Za produkcję filmu odpowiada Guillermo del Toro (oscarowy twórca filmów takich jak "Kształt wody" i "Labirynt Fauna"), za kamerą zaś stanął André Øvredal ("Autopsja Jane Doe", "Łowca trolli"). Z kolei scenariusz jest owocem współpracy Guillermo del Toro oraz Patricka Meltona i Conala Palmera ("Piła" 4-6, "Pirania 3DD").

Foto: kadr ze zwiastuna filmu "Upiorne opowieści po zmroku"

"Upiorne opowieści po zmroku" - obsada, premiera

Horror "Upiorne opowieści po zmroku" trafi do polskich kin 16 sierpnia 2019 roku. W obsadzie znaleźli się między innymi: Zoe Margaret Colletti, Michael Garza, Austin Abrams, Gabriel Rush, Austin Zajur i Natalie Ganzhorn.

Zobacz też: Polecane horrory różnych podgatunków

Lubisz horrory?

Tagi: Zwiastuny Guillermo del Toro Horror