19.09.2018 15:03

„Us”: Wnuk Jacka Nicholsona zadebiutuje w horrorze twórcy „Uciekaj!”

Wszystko wskazuje na to, że 19-letni Duke Norfleet postanowił pójść w ślady dziadka, Jacka Nicholsona, i zostać aktorem. Jego debiut zobaczymy w nowym filmie Jordana Peele’a, twórcy horroru „Uciekaj!”.

Duke Nicholson
foto: kadr z teledysku grupy The Dandy Warhols do utworu „Catcher in the Rye”

Filmowiec nagrodzony Oscarem za scenariusz „Uciekaj!” szykuje nową produkcję o tytule „Us” (ang. „My”). Jordan Peele nie zdradził na razie szczegółów fabuły, jednak zapowiedział, że ponownie będzie to film społeczny gatunkowo osadzony na pograniczu horroru i thrillera. „Us” ma opowiadać o dwóch parach – jednej czarnej i jednej białej. Jak poinformował portal Variety, w jednej z głównych ról zobaczymy Duke’a Norfleeta – wnuka Jacka Nicholsona.

Kim jest Duke Nicholson?

Duke Norfleet, syn Jennifer Nicholson i Marka Norfleeta, urodził się w 1999 roku. Dotychczas wystąpił jedynie w teledysku amerykańskiej grupy The Dandy Warhols do utworu „Catcher in the Rye” („Buszujący w zbożu”). Rola w „Us” Jordana Peele’a będzie jego debiutem w pełnometrażowym filmie. Jeśli wierzyć danym na portalu IMDB, 19-latek przygotował się już na filmową karierę, posługując się nazwiskiem dziadka.

Duke Nicholson

„Us”: obsada i twórcy

Duke Nicholson w obsadzie „Us” będzie otoczony prawdziwymi gwiazdami. W nowym filmie Jordana Peele’a wystąpią m.in. Lupita Nyong’o, Elisabeth Moss oraz Winston Duke.

Podobnie jak w przypadku „Uciekaj!”, Jordan Peele nie tylko napisze scenariusz i wyreżyseruje swój nowy film, ale także będzie jednym z jego producentów. Za zdjęcia będzie odpowiadał Mike Giulakis („Coś za mną chodzi”), muzykę napisze natomiast Michael Abels, który stworzył także ścieżkę dźwiękową poprzedniego filmu Peele'a.

Pieczę nad projektem sprawuje wytwórnia Universal. Studio zapowiedziało datę premiery „Us” na 15 marca 2019.

Natalia Hluzow
Tagi: News Jack Nicholson Jordan Peele