Usunięta scena z filmu „Black Panther” potwierdziła domysły fanów

Sergiusz Kurczuk
02.05.2018 14:22
T'Challa i Okoye|undefined Fot. kadr z filmu Black Panther

Do sieci trafiła pierwsza usunięta scena z filmu „Black Panther”, która potwierdza przypuszczenia widzów. 

Film „Black Panther” w reżyserii Ryana Cooglera odniósł wielki sukces komercyjny. Pierwsza produkcja Marvel Studios w roku 2018 pobiła wiele rekordów kinowych. Jest również pierwszą solową opowieścią o czarnoskórym superbohaterze w historii Marvel Studios i jedynym jak dotąd filmem w świecie MCU, dziejącym się w większości poza granicami USA (oprócz „Strażników Galaktyki”). Niebawem ukaże się domowa edycja „Black Panthera”, a wraz z nią masa dodatków, w tym wpadki z planu zdjęciowego oraz wisienka na torcie wszystkich miłośników produkcji - usunięte sceny. W sieci pojawiła się pierwsza z nich.

„Black Panther” - usunięta scena z filmu

Film Cooglera wprowadził nie tylko całkiem nowe państwo położone w Afryce, ale przede wszystkim wiele ciekawych postaci. Interesujące jest to, że dwie drugoplanowe bohaterki z „Black Panthera” były ważnymi postaciami w kolejnej produkcji Marvel Studios „Avengers: Infinity War”. W końcu finał potyczki z wojskami Thanosa miał miejsce w stolicy Wakandy - królestwa Black Panthera. Jedną z tych bohaterek była grana przez Danai Gurirę Okoye - dowódczynię królewskiej straży znanej jako Dora Milaje. Z fabuły wynikało, że Okoye jest związana z przyjacielem i przywódcą plemienia wojowników - W'Kabim. W odważnego żołnierza wcielił się znany z horroru „Uciekaj!” Daniel Kaluuya. Okoye otwarcie nazywa W'Kabiego swoim ukochanym, jednak po wkroczeniu do Wakandy Killmongera (Michael B. Jordan), para staje ze sobą do walki na śmierć i życie. Okazuje się, że ten konflikt jest o wiele bardziej dramatyczny, niż na pierwszy rzut oka może się wydawać.

Ryan Coogler odbył rozmowę z USA Today, w której opowiedział o swoim filmie. Przy okazji zaprezentowano pierwszą usuniętą scenę z „Black Panthera”. Widzimy w niej, że Okoye i W'Kabi są małżeństwem.

W nieumieszczonym w filmie fragmencie Okoye i W'Kabi kłócą się ze sobą o przyszłość Wakandy. Killmonger zdołał przyciągnąć wojownika na swoją stronę, buntując go przeciwko T'Challi. Okoye jako jedna z Dora Milaje musi stać za swoim królem bez względu na wszystko. Scena budzi wiele emocji. W końcu widzimy w niej, że postacie są targane przez przyjaźń, miłość i lojalność. Reżyser uznał jednak, że scena nie pasuje trzeciego aktu filmu i postanowił usunąć go z finalnej wersji.

„Black Panther” na DVD i Blu-ray

Ten fragment i co najmniej 4 kolejne, pojawią się jako dodatki na płycie DVD/Blu-ray z filmem „Black Panther”. Oprócz tego będziemy mieli do dyspozycji cyfrową wycieczkę po Wakandzie, a nabywcy Blu-raya dostaną również wiele innych materiałów wideo, w tym komentarz reżysera, ciekawostki dotyczące fikcyjnego kraju, a także kulisy powstawania kolejnego filmu Marvel Studios - „Ant-Mana i Wasp”. Premiera już 15 maja 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.