02.05.2018 14:22

Usunięta scena z filmu „Black Panther” potwierdziła domysły fanów

Do sieci trafiła pierwsza usunięta scena z filmu „Black Panther”, która potwierdza przypuszczenia widzów. 

T'Challa i Okoye
foto: kadr z filmu Black Panther

Film „Black Panther” w reżyserii Ryana Cooglera odniósł wielki sukces komercyjny. Pierwsza produkcja Marvel Studios w roku 2018 pobiła wiele rekordów kinowych. Jest również pierwszą solową opowieścią o czarnoskórym superbohaterze w historii Marvel Studios i jedynym jak dotąd filmem w świecie MCU, dziejącym się w większości poza granicami USA (oprócz „Strażników Galaktyki”). Niebawem ukaże się domowa edycja „Black Panthera”, a wraz z nią masa dodatków, w tym wpadki z planu zdjęciowego oraz wisienka na torcie wszystkich miłośników produkcji - usunięte sceny. W sieci pojawiła się pierwsza z nich.

„Black Panther” - usunięta scena z filmu

Film Cooglera wprowadził nie tylko całkiem nowe państwo położone w Afryce, ale przede wszystkim wiele ciekawych postaci. Interesujące jest to, że dwie drugoplanowe bohaterki z „Black Panthera” były ważnymi postaciami w kolejnej produkcji Marvel Studios „Avengers: Infinity War”. W końcu finał potyczki z wojskami Thanosa miał miejsce w stolicy Wakandy - królestwa Black Panthera. Jedną z tych bohaterek była grana przez Danai Gurirę Okoye - dowódczynię królewskiej straży znanej jako Dora Milaje. Z fabuły wynikało, że Okoye jest związana z przyjacielem i przywódcą plemienia wojowników - W'Kabim. W odważnego żołnierza wcielił się znany z horroru „Uciekaj!” Daniel Kaluuya. Okoye otwarcie nazywa W'Kabiego swoim ukochanym, jednak po wkroczeniu do Wakandy Killmongera (Michael B. Jordan), para staje ze sobą do walki na śmierć i życie. Okazuje się, że ten konflikt jest o wiele bardziej dramatyczny, niż na pierwszy rzut oka może się wydawać.

Ryan Coogler odbył rozmowę z USA Today, w której opowiedział o swoim filmie. Przy okazji zaprezentowano pierwszą usuniętą scenę z „Black Panthera”. Widzimy w niej, że Okoye i W'Kabi są małżeństwem.

W nieumieszczonym w filmie fragmencie Okoye i W'Kabi kłócą się ze sobą o przyszłość Wakandy. Killmonger zdołał przyciągnąć wojownika na swoją stronę, buntując go przeciwko T'Challi. Okoye jako jedna z Dora Milaje musi stać za swoim królem bez względu na wszystko. Scena budzi wiele emocji. W końcu widzimy w niej, że postacie są targane przez przyjaźń, miłość i lojalność. Reżyser uznał jednak, że scena nie pasuje trzeciego aktu filmu i postanowił usunąć go z finalnej wersji.

„Black Panther” na DVD i Blu-ray

Ten fragment i co najmniej 4 kolejne, pojawią się jako dodatki na płycie DVD/Blu-ray z filmem „Black Panther”. Oprócz tego będziemy mieli do dyspozycji cyfrową wycieczkę po Wakandzie, a nabywcy Blu-raya dostaną również wiele innych materiałów wideo, w tym komentarz reżysera, ciekawostki dotyczące fikcyjnego kraju, a także kulisy powstawania kolejnego filmu Marvel Studios - „Ant-Mana i Wasp”. Premiera już 15 maja 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Black Panther Marvel