Usunięta scena z filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”. Jak Finn nazwał Kapitan Phasmę?

Sergiusz Kurczuk
08.03.2018 11:56
Usunięta scena z filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”. Jak Finn nazwał Kapitan Phasmę? Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Usunięta scena specjalnie dla wszystkich fanów Finna i jego dawnej szefowej w błyszczącej zbroi. 

W związku ze zbliżającą się premiera domowej edycji filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”, do sieci trafiła jedna ze scen, które nie znalazły się w kinowej wersji. Podczas postprodukcji często dochodzi do sytuacji, że reżyser decyduje się usunąć jakąś scenę. Po co jednak niewykorzystany fragment ma się marnować. Zamiast pozbawiać fanów okazji obejrzenia nieużytego materiału, lepiej zamieścić go w sekcji dodatki na płycie DVD lub Blu-Ray. W sieci pojawiła się jedna z 14 usuniętych scen. Pojawia się w niej Finn (John Boyega) oraz Kapitan Phasma (Gwendoline Christie). 

Usunięta rozmowa Finna i Phasmy

Każdy fan nowej trylogii wie, że Finn jest szturmowcem, który postanowił się zbuntować. Opuścił szeregi Najwyższego Porządku i dołączył do Ruchu Oporu. Może nie zawsze walka po Jasnej stronie Mocy mu wychodziła, ale trzeba przyznać, że zalazł również za skórę swoim dawnym pracodawcom. Szczególnie silna antypatia pojawiła się w relacji z jego byłą szefową - Kapitan Phasmą. Grana przez gwiazdę „Gry o tron” oficer, chociaż nie zaistniała zbyt długo na ekranie, słynie ze swojej połyskującej zbroi. Obie postacie dobrze się znają, bo jak wyznał John Boyega w wywiadzie dla USA Today, Phasma go trenowała na szturmowca. Nie bez powodu w obu pojedynkach między tymi bohaterami, czuć silne napięcie.

To prawie jak wystąpić przeciwko swojemu senseiowi, stanąć naprzeciw osoby, która nauczyła się wszystkiego, co wiesz. 

Z tego powodu w wydłużonej scenie walki między Finnem i Phasmą ze strony byłego szturmowca padają dość ostre słowa w kierunku dawnej przełożonej. Scena została zaprezentowana w najnowszym odcinku The Star Wars Show - serii publikowanej na oficjalnym kanale YouTube „Gwiezdnych Wojen”. Można ją obejrzeć w poniższym wideo (01:36). 

W usuniętym materiale widzimy, jak Finn odkrywa przed szturmowcami prawdę na temat przyczyny opuszczenia osłon bazy Starkiller. Phasma w obawie przed aresztowaniem zabija swoich podwładnych, ale nie pokonała Finna, który używa działka jednego z poległych przeciwników i powala Phasmę. Scena została usunięta zapewne ze względu na zbyt mało wartką akcję. Bohaterowie głównie rozmawiając, tak naprawdę nie wnoszą wiele w relację i do całości fabuły „Ostatnich Jedi”. Rian Johnson prawdopodobnie nie chciał dodatkowo wydłużać swojego filmu, który i tak jest najdłuższym epizodem w historii „Star Wars”

Jakie jeszcze atrakcje przygotowali twórcy domowej wersji „Ostatnich Jedi”? Przekonamy się niebawem. Premiera edycji DVD i Blu-Ra zaplanowana jest na drugą połowę marca 2018 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.