16.01.2018 13:35

Twórcy horroru „To” sparodiowali samych siebie. Zobacz alternatywę do jednej z najsłynniejszych scen z filmu

Fani filmu „To”, którzy kupili wydanie DVD lub Blu-Ray mogą cieszyć się niewykorzystanymi scenami, wśród których znalazła się prawdziwa perełka. 

Twórcy horroru „To” sparodiowali samych siebie. Zobacz alternatywę do jednej z najsłynniejszych scen z filmu
foto: materiały prasowe

Niejeden filmowiec może pozazdrościć dystansu do własnych dzieł twórcom nowej wersji horroru „To”. Nie tylko zrealizowali alternatywną, humorystyczną wersję jednej z najsłynniejszych scen z filmu, ale też umieścili ją wśród oficjalnych dodatków do wydania DVD i Blu-Ray. Mowa oczywiście o wielokrotnie parodiowanej sekwencji otwierającej film, w której młodszy brat głównego bohatera ginie z rąk demonicznego klauna.

Chłopiec w żółtej pelerynie

Scena, w której mały Georgie w żółtym płaszczu przeciwdeszczowym podchodzi do kratki ściekowej, w której czai się Pennywise, stała się symbolem filmu Andresa Muschiettiego. Choć kilkuletni bohater, w którego wciela się Jackson Robert Scott, pojawia się w filmie zaledwie przez 4 minuty, znalazł się w zwiastunie „To”, a także na plakacie i okładce wydania DVD i Blu-Ray. I właśnie ta popularność pierwszej sceny filmu skłoniła zapewne twórców do umieszczenia jej alternatywnej wersji na DVD i Blu-Ray wśród 11 usuniętych scen z filmu. 

_pressroom_materialy_0_TO_BD2D_3D_net_7321999348182

Czy Georgie mógł przeżyć spotkanie z Pennywisem?

Usuniętą sceną, w której wątek chłopca w żółtej pelerynie kończy się happy endem, podzielił się jeden z użytkowników Twittera. Możemy zobaczyć, w jaki sposób Georgie unika niebezpieczeństwa:

"

Ludzie, którzy zrobili TO (2017) naprawdę zrealizowali żartobliwą wersję sceny Pennywise/Georgie. Nie wydaje mi się, bym kiedykolwiek słyszał o filmie, który robi żartobliwą wersję sceny i faktycznie zachowuje ją jako jedną z usuniętych scen.  "

Czy Muschietti mógł faktycznie rozważać rozpoczęcie filmu w ten sposób? Jest to mało prawdopodobne, jeśli nie planował uczynić z horroru „To” komedii, a o takich zamiarach nic nam nie wiadomo. Scena od początku musiała więc powstać tylko w charakterze żartu. W ramach przypomnienia prezentujemy, jak wygląda oryginalna scena z Georgiem, która ostatecznie znalazła się w filmie:

Usunięte sceny z filmu „To”

Alternatywna wersja historii młodszego brata Billa nie jest jedyną niewykorzystaną sceną, z którą fani mogą się teraz zapoznać. W internecie pojawił się m.in. fragment ukazujący Henry'ego Bowersa, który śledzi Gang Frajerów oraz opis przerażającego fragmentu, w którym Pennywise pożera dziecko.

Sequel i wersja reżyserska „To”

Więcej przygód Gangu Frajerów będzie można zobaczyć na ekranach kin już w 2019 roku, kiedy premierę będzie miała zapowiedziana kontynuacja horroru, która nie będzie tak naprawdę sequelem, lecz 2. rozdziałem tego samego filmu. Andrés Muschietti zapowiedział też wersję reżyserską , w którą mają zostać wplecione niewykorzystane w filmie sceny. Czujemy jednak, że Georgie i jego alternatywna historia się nie załapią.

Premiera „To” na DVD i Blu-Ray już 17 stycznia 2018.

Natalia Hluzow
Tagi: To Pennywise