Utwory Metalliki znalazły się w najnowszym filmie Małgorzaty Szumowskiej

Natalia Hluzow
18.12.2017 17:10
Utwory Metalliki znalazły się w najnowszym filmie Małgorzaty Szumowskiej Fot. Michał Englert

Jedna z najbardziej uznanych polskich reżyserek postanowiła sięgnąć po twórczość legendy metalu.

Małgorzata Szumowska to jedna z najciekawszych i najczęściej nagradzanych polskich reżyserek i polskich filmowców w ogóle. Do jej najsłynniejszych filmów należą: „33 sceny z życia”, „Sponsoring”, „W imię…” i „Body/Ciało”. Tym ostatnim zachwyciła całą Europę, m.in. jurorów festiwalu w Berlinie, gdzie otrzymała Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszego Reżysera. Wyróżniano ją w Locarno, w Gdyni i w Sundance. Była też trzykrotnie nominowana do Europejskiej Nagrody Filmowej. Teraz ponownie zawalczy o Złotego Niedźwiedzia swoim najnowszym filmem „Twarz”, w którym wykorzystała utwory słynnego metalowego zespołu.

Nowy film Szumowskiej jest baśnią o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji bohater powraca w rodzinne strony, ale ludzie nie wiedzą, jak się do niego odnosić. Staje się dla nich nieznajomy. Obcy.

W ścieżce dźwiękowej filmu znalazły się utwory z ostatniej płyty zespołu Metallica, „Hardwired… To Self-Destruct”. Można więc założyć, że piosenki takie jak „Hardwired” czy „Am I Savage?” będą odzwierciedlały przeżycia wewnętrzne głównego bohatera.

W jego rolę wcieli się Mateusz Kościukiewicz, znany z filmów „Amok”, „W imię” i „Wszystko, co kocham”. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Agnieszkę Podsiadlik („Baby Bump”) i Małgorzatę Gorol, która po raz pierwszy wystąpi dużym ekranie. Scenariusz, jak zwykle, napisała sama Szumowska, zaś za zdjęcia i montaż odpowiedzialni są jej stali współpracownicy – Michał Englert i Jacek Drosio. Światowa premiera „Twarzy” odbędzie się podczas 68. Berlinale w lutym 2018 roku. Natomiast na ekrany kin film trafi 6 kwietnia 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.