04.07.2018 14:55

„Hobbs and Shaw”: Vanessa Kirby zagra w spin-offie „Szybkich i wściekłych”. W kogo się wcieli?

Aktorka, która zasłynęła rolą brytyjskiej księżniczki Małgorzaty w serialu „The Crown”, oficjalnie dołączyła do obsady filmu „Hobbs and Shaw”. Kogo Vanessa Kirby zagra w spin-offie „Szybkich i wściekłych”?

Vanessa Kirby
foto: Michael Buckner/Variety/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Vanessa Kirby pojawiała się w wielu filmach i serialach, jednak prawdziwą popularność przyniósł jej dopiero serial „The Crown”, w którym na przestrzeni dwóch sezonów wcielała się w niepokorną siostrę królowej Elżbiety II – księżniczkę Małgorzatę. Teraz, gdy została zastąpiona przez aktorkę ze starszego pokolenia, zobaczymy ją w zupełnie innej odsłonie. Rolę siostry królowej brytyjskiej zamieni bowiem na rolę siostry Shawa w filmie „Hobbs and Shaw”.

Vanessa Kirby siostrą Shawa w filmie „Hobbs and Shaw”

„Hobbs and Shaw” to kolejny film o szybkich i wściekłych, który tym razem nie będzie jednak kontynuacją, lecz spin-offem serii. Głównymi bohaterami będą tytułowi Luke Hobbs i Deckard Shaw, w których role ponownie wcielą się Dwayne Johnson i Jason Statham.

Hobbs i Shaw

Informacja o tym, że nadchodzący film zaprezentuje siostrę Deckarda Shawa pojawiła się już na początku czerwca 2018, jednak dopiero miesiąc później ogłoszono, że zagra ją właśnie Vanessa Kirby. Bohaterka nosi imię Hattie i jest agentką MI-5.

Hobbs and Shaw” – o czym będzie?

Reżyserem filmu jest David Leitch, odpowiedzialny za reżyserię „Atomic Blonde” i „Deadpoola 2”. Możemy być zatem pewni, że w filmie nie zabraknie scen akcji, a może nawet znajdzie się miejsce na kilka niepoprawnych żartów. Autorem scenariusza jest twórca serii, Chris Morgan.

Szczegóły dotyczące fabuły filmu nie zostały jeszcze ujawnione, wiadomo jednak, że przeciwieństwa uosobione w postaciach Hobbsa i Shawa połączą siły na ekranie. Ważną rolę w filmie prawdopodobnie będzie pełniła także rodzina. Poza Hattie, w spin-offie „Szybkich i wściekłych” mają pojawić się także matka oraz pięcioro braci Hobbsa. Głównym antagonistą będzie brytyjski terrorysta o pseudonimie Null.

Nazwiska aktorów, którzy wcielą się w nowe postaci nie są jeszcze znane. Nie wiadomo też, kto z dawnej obsady – poza Johnsonem i Stathamem – powróci w nowym filmie. Premiera filmu „Hobbs i Shaw” jest zapowiadana na lipiec 2019 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: News Szybcy i wściekli The Crown Hobbs and Shaw