30.12.2019 11:57

"Venom 2": Tom Holland wystąpi w nadchodzącym filmie Sony

Według najnowszych informacji dotyczących "Venoma 2", w produkcji zobaczymy gościnny występ Toma Hollanda - obecnego odtwórcy Spider-Mana. 

Spider-Man: Far From Home
foto: kadr z filmu Spider-Man: Far From Home

Obecnie większość praw do postaci Marvel Comics należy do Marvel Studios. Spider-Man nadal jest jednak w rękach Sony Pictures i jego występy w MCU są zależne od umowy pomiędzy dwiema wytwórniami. Fani liczą, że w przyszłości wszystkie filmy z logo Domu Pomysłów będą rozgrywać się w jednym uniwersum. Wygląda na to, że "Venom 2" może być krokiem w tym kierunku. 

"Venom 2" - Tom Holland w obsadzie filmu?

O tym, czy obecny aktor wcielający się w Spider-Mana pojawi się u boku Eddiego Brocka, debatowano na długo przed premierą pierwszej części filmu o czarnym Symbiocie. W produkcji z 2018 roku nie było jednak nawet najmniejszej wzmianki na temat pajęczego herosa. Sytuacja może się zmienić wraz z premierą sequela. Jak podaje serwis Movieweb, dziennikarz Daniel Richtman zamieścił na swoim Patreonie ciekawą informację. Według niej, Tom Holland prowadzi rozmowy z twórcami "Venoma 2" na temat gościnnego występu w nadchodzącej produkcji Andy'ego Serkisa. 

Venom Logo
Venom Logo
Przeczytaj także Czy w filmie „Venom” jest Spider-Man? Nie, ale jest za to Stan Lee

Produkcja filmu już wystartowała, więc wkrótce możemy spodziewać się weryfikacji słów Richtmana. Jeśli informacja okaże się prawdą, nie wykluczone, że Spider-Man będzie odgrywał ważną rolę w trzeciej części "Venoma", podobnie jak miało to miejsce z występem gościnnym Woody'ego Harrelsona w pierwszej odsłonie historii o kosmicznym pasożycie. W sequelu Harrelson wcieli się w głównego antagonistę - Cletusa Kasady'ego znanego lepiej jako Carnage. 

Kapitan Marvel
Kapitan Marvel
Przeczytaj także Kapitan Marvel pobiła swojego kota. Co ją do tego skłoniło?

Doniesienie jest na razie traktowane jako plotka. Jego ewentualne potwierdzenie byłby również ważne z innego punktu widzenia - przewagi Sony Pictures nad Marvel Sudios w kwestii niedawnego porozumienia obu firm. W sierpniu 2019 roku ogłoszono zerwanie umowy między Sony i Marvelem, co miało być końcem Spider-Mana w MCU, ale po kilku tygodniach sprawa wróciła do normy na nowych warunkach. Czy występ Pajęczaka w "Venomie 2" oznacza rychłe pożegnanie herosa z postaciami znanych z filmów o Avengers? A może zupełnie nowe połączenie z pozoru dwóch niepowiązanych ze sobą filmowych uniwersów? O tym przekonamy się za jakiś czas. 

Venom
Venom
Przeczytaj także „Venom” ma dwie sceny po napisach. O co w nich chodzi?

"Venom 2" - kiedy premiera?

Reżyserią drugiej części zajmie się Andy Serkis. W roli tytułowej powróci Tom Hardy. W obsadzie pojawią się również Michelle Williams, Stephen Graham, oraz Naomie Harris. Produkcja Sony Pictures zadebiutuje 2 października 2020 roku.

Venom
Venom
Przeczytaj także "Venom 2" - Andy Serkis oficjalnie reżyserem filmu. Twórca zdradził szczegóły fabuły

Zobacz też: Zostań Venomem dzięki nietypowej akcji promującej film

Tagi: News Tom Hardy Spider-Man Venom Tom Holland Marvel