"Venom 2" - wszystko, co musisz wiedzieć na temat filmu o kosmicznym pasożycie Marvela

03.02.2020 15:49
"Venom 2" - wszystko, co musisz wiedzieć na temat filmu o kosmicznym pasożycie Marvela Fot. materiały promocyjne

Już za kilka miesięcy do kin trafi kontynuacja filmu "Venom". O czym opowie produkcja? Kto wystąpi w głównych rolach? Kiedy tytuł zadebiutuje na dużym ekranie?

Od kilku lat kina podbijają filmy superbohaterskie, będące do pewnego stopnia adaptacjami słynnych historii znanych z komiksów. Największą popularnością cieszą się produkcje bazujące na Marvel Comics. Nie inaczej jest w przypadku "Venoma", który odniósł na tyle duży sukces finansowy, że doczekał się sequela. Co wiemy na temat nadchodzącej kontynuacji "Venoma"?

"Venom 2" - o czym jest film?

Chociaż większość kojarzy Venoma jako wroga, a czasami sprzymierzeńca Spider-Mana, w pierwszej części filmu udowodniono, że Symbiot może równie dobrze funkcjonować bez wykorzystywania wizerunku słynnego superbohatera Domu Pomysłów. W produkcji Rubena Fleischera poznaliśmy genezę tytułowego antybohatera i jego nosiciela - Eddiego Brocka. Dziennikarz przez przypadek połączył siły z kosmicznym organizmem, który wyposażył go w nadludzkie moce i przy okazji pomógł uratować świat przed inwazją swoich pobratymców. Co czeka go w drugiej części "Venoma"?

Przeczytaj także

Na razie nie zdradzono, o czym opowie nadchodząca produkcja. Wierni czytelnicy komiksów mogą się jednak domyślać, że kluczową rolę odegra w niej Carnage - inny kosmiczny pasożyt, który posiądzie szalonego mordercę Cletusa Kasady'ego. Jego sylwetka została przybliżona w scenie po napisach części pierwszej. Według doniesień w filmie ma się pojawić również Shriek - mutantka, która najprawdopodobniej połączy siły z groźnym Symbiotem. Venom będzie więc musiał stawić czoła dwóm nowym wrogom.

Przeczytaj także

"Venom 2" - obsada filmu

W tytułowej roli powróci oczywiście Tom Hardy, który nie tylko wciela się w czarnego bezkształtnego kosmitę, ale przede wszystkim w Eddiego Brocka. Jako jego głównego przeciwnika zobaczymy Woody'ego Harrelsona, który wystąpił już epizodycznie w części pierwszej. Shriek ma natomiast zagrać Naomie Harris. Do filmu powrócą również Michelle Williams (Anne Weying) oraz Peggy Lu (Pani Chen). W roli doktora Dana Lewisa zobaczymy natomiast Reida Scotta. Do obsady dołączył też Stephen Graham, ale na razie nie wiadomo, kogo zagra. Reżyserem filmu został Andy Serkis.

Przeczytaj także

"Venom 2" - czy Spider-Man pojawi się w filmie?

Chociaż Spider-Man obecnie pojawia się w produkcjach Marvel Studios, prawa do herosa posiada Sony Pictures, odpowiedzialne za serię "Venom". Z tego powodu fani mają nadzieję, że Peter Parker połączy siły z tytułowym bohaterem i pojawi się przynajmniej w epizodzie. Co ciekawe, jeden z twórców filmu potwierdził, że w scenariuszu pojawia się taka scena. Na razie nie jest to jednak oficjalna informacja, więc trudno przewidzieć, czy Spidey spotka na swojej drodze Venoma.

Przeczytaj także

"Venom 2" - kiedy premiera?

Film trafi do kin mniej więcej dwa lata po premierze pierwszej części. Twórcy zaplanowali premierę "Venoma 2" na 2 października 2020 roku, więc zadebiutuje kilka miesięcy przed inną marvelowską produkcją Sony - "Morbiusem". Z tego wynika, że pierwszy zwiastun może być połączony z premierą historii o żywym wampirze. Fani Venoma muszą uzbroić się w cierpliwość.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Morbius": Jared Leto jako wampir Marvela i niespodziewany występ gościnny z MCU w pierwszym zwiastunie filmu

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.