07.03.2016 08:04

Venom otrzyma solowy film

Spider-Man gościł na ekranie już wielokrotnie, co innego jeden z jego największych przeciwników, Venom. Jednak studio Sony ma zamiar zmienić ten stan rzeczy.

Venom otrzyma solowy film
foto: kadr z filmu

Film, który miałby się skupić na złowieszczym symbioncie nie z tego świata znajduje się w planach od wielu lat. Projekt miał kilkukrotnie przydzielonego reżysera, m.in. Gary'ego Rossa czy Josha Tranka, a także scenarzystów Paula Wernicka, Rhetta Reese'a czy Alexa Kurtzmana. Były też różne pomysły co do aktora, który mógłby się wcielić w główna rolę - brany pod uwagę był m.in. Philip Seymour Hoffman.

Tym razem do solowego filmu o Venomie zostały przydzielone już nowe nazwiska. Studio Sony, które przywróciło nam nadzieje na ten obraz, do stworzenia scenariusza zaangażowało Dante Harpera („Na skraju jutra”, „World War Z”). Producentami zostali Avi Arad i Matt Tolmach. Pierwszy z wymienionych był też producentem pierwszego „Spider-Mana” w reżyserii Sama Raimiego oraz „Iron Mana”.

Obraz nie będzie powiązany z nadchodzącym rebootem o Człowieku Pająku z Tomem Hollandem w roli głównej. Zatem nie ma co się spodziewać, że na ekranie pojawi się też „nasz przyjazny sąsiad”. „Venom” ma stanowić osobną serię, która będzie się składać z więcej niż jednego filmu.

Symbiont na kartach komiksu zadebiutował w 1988 roku. Jego twórcą był David Michelinie, zaś za przeniesienie go na karty historii obrazkowej odpowiedzialni byli Todd McFarlane oraz Mike Zeck. Ta postać to pozaziemska forma życia, która potrafi egzystować w symbiozie z człowiekiem. Symbiont zawładnął ciałem i umysłem Eddiego Brocka, dziennikarza, który obwiniał Petera Parkera o stratę pracy, zdrowia i domu. Wcześniej nosicielem był sam Spider-Man.

Na wielkim ekranie Venoma mogliśmy zobaczyć w filmie „Spider-Man 3”. Antagonistę zagrał Topher Grace. Czy powtórzy on swoją rolę w planowanym przez studio Sony dziele? Jest to wątpliwe, acz nie można wykluczyć takiej możliwości. Przypomnijmy sobie, jak wyglądał Venom w dziele Sama Raimiego:

Kolejny „Spider-Man” pojawi się w repertuarze kin w 2017 roku. Reżyserem dzieła będzie nieznany szerszej publiczności Jon Watts, autor horroru „Klaun”. Szczegóły fabuły nowego filmu nie są na razie znane. Tom Holland zaprezentuje się jako Peter Parker/Spider-Man w filmie „Kapitan Ameryka: wojna bohaterów” - zobaczymy go tam jednak tylko na krótką chwilę.

Co sądzicie o solowym filmie o Venomie?

Robert Skowronski
Tagi: News