03.10.2018 16:26

Otyły i łysy Christian Bale jako Dick Cheney w zwiastunie filmu „Vice”

Już niebawem do kin trafi nowy film twórcy „Big Short” o najbardziej wpływowym wiceprezydencie w historii USA. W główną rolę wcielił się Christian Bale, którego w pierwszym zwiastunie „Vice” naprawdę trudno rozpoznać.

Christian Bale Vice
foto: kadr z wideo

W listopadzie 2017 roku informowaliśmy o kolejnej metamorfozie Christiana Bale’a, którą przeszedł, przygotowując się do roli Dicka Cheney’a – 46. wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, którego uważa się za najbardziej wpływowego człowieka na tym stanowisku w historii USA. W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun poświęconej mu produkcji o tytule „Vice”, który pozwala bardzo dokładnie przyjrzeć się nieprawdopodobnym zmianom w wyglądzie Mrocznego Rycerza z filmów Nolana.

„Vice”: oficjalny zwiastun filmu

Dick Cheney pełnił rolę zastępcy George’a W. Busha w latach 2001-2009. Karierę polityczną rozpoczął jednak o wiele wcześniej – w 1969 roku, jeszcze za rządów Richarda Nixona. Następnie pełnił m.in. funkcję szefa personelu podczas urzędowania prezydenta Forda, był kongresmenem przez 5 kadencji oraz sekretarzem obrony w administracji George’a Busha, by w 2001 roku objąć stanowisko wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. 

Dick Cheney

W pierwszym zwiastunie filmu „Vice” warto zwrócić uwagę nie tylko na zaskakujący image Christiana Bale’a, lecz także na świetną charakteryzację Sama Rockwella w roli George’a W. Busha oraz Amy Adams jako Lynne Cheney.

Całkowita zmiana wyglądu, by upodobnić się do wiceprezydenta USA, to nie pierwszy przykład poświęcenia Christiana Bale’a do roli. Przygotowując się do występu w „Mechaniku” Brada Andersona, aktor schudł ponad 30 kg, by rok później ponownie przybrać na wadze i zagrać Batmana, czym zaskarbił sobie m.in. wyjątkową sympatię czytelników Antyradio.pl.

Kiedy premiera filmu „Vice”?

Christiana Bale’a jako Dicka Cheney’a zobaczymy w pełnej krasie już 25 grudnia 2018 roku. Prócz Amy Adams i Sama Rockwella na ekranie towarzyszyć mu będą Steve Carell jako Donald Rumsfeld oraz Jesse Plemons, Alison Pill, Lily Rabe, Tyler Perry, Justin Kirk, LisaGay Hamilton, Shea Whigham i Eddie Marsan.

Reżyserem i scenarzystą filmu „Vice” jest Adam McKay, twórca „Big Short”, za który Christian Bale otrzymał nominację do Oscara. Czy i tym razem zawalczy o najważniejszą nagrodę amerykańskiej branży filmowej? Przekonamy się już w styczniu 2019 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Zwiastuny Christian Bale Vice