13.03.2019 12:22

Vin Diesel gwiazdą filmu "Dungeons & Dragons"? Scenariusz produkcji już "prawie gotowy"

Rzekomo już niedługo poznamy sporo informacji na temat ekranizacji gry "Dungeons & Dragons". Tak przynajmniej doniósł amerykański portal That Hashtag Show, który podzielił się również listą aktorów potencjalnie zainteresowanych główną rolą.

Vin Diesel
foto: Ivan Nikolov / WENN.com/agefotostock/East News

Amerykańska wytwórnia Paramount w 2018 roku zapowiedziała, że już w lipcu 2021 roku na ekrany kin trafi film "Dungeons & Dragons" w reżyserii Chrisa McKaya, który powstaje na podstawie kultowej papierowej gry RPG. O projekcie wiele więcej nie wiemy, ale rzekomo już niedługo się to zmieni - według That Hashtag Show prace nad produkcją już trwają i na dniach poznamy nazwisko aktora, który zagra główną rolę w ekranizacji "D&D". 

Powstaje film Dungeons & Dragons. Vin Diesel gwiazdą produkcji?

Ale po kolei - scenarzysta Michael Gillio miał niedawno dać do zatwierdzenia skrypt, który spotkał się z ogromną aprobatą ze strony studia i producentów. I chociaż scenariusz nie jest jeszcze w pełni gotowy, to Paramount postanowiło zatrudnić do projektu naprawdę znanego hollywodzkiego aktora. Na szczycie listy życzeń twórców rzekomo stoi Vin Diesel, który nie tylko zagwarantuje dużą popularność projektu, ale także jest po prostu ogromnym fanem "Dungeons & Dragons". 

kadr z serialu Rick i Morty
kadr z serialu Rick i Morty
Przeczytaj także „Rick i Morty” trafią do uniwersum „Dungeons and Dragons”

Jeżeli jednak Diesel nie będzie zainteresowany projektem lub pojawią się inne komplikacje, studio jest gotowe na zatrudnienie takich aktorów, jak Will Smith, Josh Brolin, Chris Pratt, Matthew McConaughey, Jamie Foxx, Joel Edgerton, Dave Bautista, Jeremy Renner, czy Johnny Depp. Trzeba przyznać, że lista nazwisk jest naprawdę imponująca i każdy z wymienionych aktorów zdecydowanie przykułby uwagę nie tylko fanów, ale także mediów. 

Martwi jednak fakt, że wśród wymienionych aktorów nie znalazł się Joe Manganiello, który w ostatnich latach stał się prawdziwym orędownikiem "Dungeons & Dragons" w mainstreamowej popkulturze - wystarczy przypomnieć jego występ w programie Stephena Colberta, w którym panowie przez prawie 10 minut rozmawiali na temat papierowych RPG-ów:

Film Dungeons & Dragons - kiedy premiera?

Tak jak wspomnieliśmy - premierę "Dungeons & Dragons" zapowiedziano na lipiec 2021 roku. Czy Vin Diesel zagra główną rolę? Czy Chris McKay będzie reżyserem projektu? Według That Hashtag Show, dowiemy się tego już niedługo.

Kamil Kacperski
Tagi: News Vin Diesel