03.08.2017 13:25

Vin Diesel w reboocie „Miami Vice”

Szybkie samochody, strzelaniny i Vin Diesel. Brzmi jak kolejna część „Szybkich i wściekłych”? Nic bardziej mylnego! To zapowiedź nowej wersji „Miami Vice”.

Vin Diesel w reboocie „Miami Vice”
foto: EastNews/face to face

Jaskrawe kabriolety, pastelowe garnitury, plaża, półnagie ciała, ciemne okulary, pistolety, kokaina, gangsterzy i dwóch super gliniarzy. Tak w kilku słowach można opisać serial „Miami Vice”, u nas znany bardziej pod swojsko brzmiącą nazwą „Policjanci z Miami”. Telewizyjne przygody Jamesa „Sonny'ego” Crocketta i Ricardo „Rico” Tubbsa emitowano od 1984 do 1989 roku. Łącznie powstało 111 odcinków upchniętych w 5 sezonach. W rolach głównych wystąpili Don Johnson i Philip Michael Thomas. Po kilkunastu latach próbowano powtórzyć sukces serialu filmem z 2006 roku z Colinem Farellem i Jamiem Foxxem, grających Crocketta i Tubbsa, ale produkcja okazała się niewypałem. 

Jak donosi The Hollywood Reporter, dwóch nieustraszonych policjantów powróci niebawem na antenę stacji NBC. Oryginalna seria była emitowana w tej samej telewizji i to właśnie tam po około 30 latach znowu zobaczymy nieustraszonych gliniarzy walczących z gangsterami grasującymi w Miami. W produkcję chce się zaangażować gwiazda serii „Szybcy i wściekli” Vin Diesel. Nie wiadomo, czy będzie pracował na planie jako aktor, czy jako człowiek po drugiej stronie kamery. Diesel nie tylko gra w filmach, ale również jest reżyserem, scenarzystą i producentem.

Pierwszy sezon nowego „Miami Vice” ma się ukazać między 2018 a 2019 rokiem. Nad wskrzeszeniem marki oprócz Diesela, będą pracować scenarzysta „Szybkich i wściekłych” Chris Morgan, wraz z producentami Peterem MacmanusemAinsley Davies. Prace będzie nadzorować Shana Waterman. Czy nowa wersja dorówna telewizyjnemu klasykowi? Zobaczymy za jakiś czas. 

Sergiusz Kurczuk