21.07.2017 11:41

Viralowy teaser „Pacific Rim: Uprising”

Jaegery powracają, by bronić Ziemi przed Kaiju - potężnymi stworami z innego wymiaru. W sieci pojawił się teaser sequelu „Pacific Rim”, w którym występuje gwiazdor nowych „Gwiezdnych Wojen” John Boyega.

Viralowy teaser „Pacific Rim: Uprising”
foto: kadr z filmu

Twórcy filmu „Pacific Rim: Uprising” wpadli na pomysł jak wypromować nową produkcję Legendary i Universal. W sieci pojawił się teaser sequela, ale zamiast krótkich fragmentów filmu widzimy raczej film reklamowy, wyjaśniający czym jest Jaeger. A są to wielkie roboty stworzone do walki z potworami, które pojawiły się na Ziemi, przechodząc przez wyrwę w czasoprzestrzeni. Ludzie, by się bronić, stworzyli mechy, w których starają się pokonać mordercze bestie zwane Kaiju.

W krótkim filmie pojawia się też główny bohater sequela Jake Pentecost, w którego wcielił się John Boyega, znany z najnowszej części „Gwiezdnych Wojen”. Aktor ma na sobie strój do kontrolowania mecha i namawia widzów, by dołączyli do pilotów Jaegerów. Wystarczy wejść na stronę gojaeger.com (i wysłać SMS-a), żeby wziąć udział w wirtualnej zabawie. Na końcu teasera możemy zobaczyć kilka maszyn nowej generacji, które pojawią się w „Pacific Rim: Uprising”. Trzeba przyznać, że twórcy zapowiedzi poszli z duchem czasu i w dość nowatorski sposób podeszli do promocji filmu. Jeśli pomysł z tie-inem w postaci gojaeger.com wypali, twórcy filmu mogą odnieść spory sukces.

„Pacific Rim: Uprising” rozgrywa się 7 lat po bitwie o Wyłom, która miała miejsce w części pierwszej. Od tego czasu ludzkość rozwinęła wielkie mechy, które stały się filarem w obronie przed Kaiju. Młody mężczyzna postanawia zaciągnąć się do Projektu Jaeger, by stawić czoła niebezpieczeństwu zagrażającemu światu. Reżyserem filmu jest Steven S. DeKnight znany z seriali „Daredevil”, „Tajemnice Smallville” oraz „Dollhouse”. Scenariusz opiera się na wskazówkach Guillermo del Toro, reżysera pierwszej części. Oprócz Boyegi w filmie wystąpią Scott Eastwood, Tian Jing, Adria Arjona, Charlie Day, Burn Gorman, Rinko Kikuchi i Karan Brar. Premiera planowana jest na 22 lutego 2018 roku. Jak podobają się Wam nowe mechy?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Pacific Rim