04.02.2020 15:02

Vision kontra Corvus Glaive w brutalnej usuniętej scenie z "Avengers: Infinity War"

W sieci pojawiła się wcześniej nieprezentowana scena śmierci Corvusa Glaive'a. Sługa Thanosa zginął z ręki Visiona we fragmencie rodem z Mortal Kombat

Avengers: Infinity War
foto: kadr z filmu Avengers: Infinity War

Chociaż "Avengers: Infinity War" już dawno za nami, w sieci pojawił się niewykorzystany fragment filmu, w którym widzimy niezwykle zawziętą potyczkę między Visionem, a Corvusem Glaivem. Jak prezentuje się pojedynek?

"Avengers: Infinity War" - Vision i Corvus Gleive w usuniętej scenie

Powodem, dla którego światło dzienne ujrzała usunięta scena z filmu z 2018 roku, jest niedawna premiera "Infinity Saga" na Blu-ray i DVD. Laikom wyjaśniamy, że pod tym tajemniczym tytułem kryje się zbiorcze wydanie wszystkich filmów Marvel Studios, które składają się na opowieść o Kamieniach Nieskończoności. Jedną z najważniejszych produkcja, będących częścią tej historii jest bez wątpienia "Infinity War" - tytuł, w którym Thanos zdobył w końcu wszystkie sześć klejnotów i zrealizował swój straszliwy plan.

Marvel zaprezentował oficjalny zwiastun wszystkich swoich filmów z "The Infinity Saga"
Marvel zaprezentował oficjalny zwiastun wszystkich swoich filmów z "The Infinity Saga"
Przeczytaj także Marvel zaprezentował oficjalny zwiastun wszystkich swoich filmów z "The Infinity Saga"

W "Infinity War" Vision odegrał dużą rolę, ale niestety nie był zbyt pomocny w walce. Wszystko dlatego, że jego czoło zdobił Kamień Umysłu. Był przez to celem popleczników Thanosa - Corvusa Glaive'a i Proximy Midnight. Osobą, która miała ocalić życie syntezoida była siostra Black Panthera - Shuri. Vision zdecydował się jednak stawić czoła Szalonemu Tytanowi, zanim zakończył się proces ekstrakcji Kamienia, co skończyło się dla niego śmiercią.

Avengers: Infinity War
Avengers: Infinity War
Przeczytaj także W jaki sposób Doktor Strange zobaczył przyszłość, skoro umarł? Nowa usunięta scena z "Endgame" odpowiada na to pytanie

Co by jednak było, gdyby losy tytułowej wojny potoczyły się inaczej? Na to pytanie pomaga odpowiedzieć fragment niewykorzystanej sceny, w której Vision nie tylko walczy z jednym z członków Black Order, ale również pozbawia go życia w bardzo brutalny sposób.

Materiał, który powstał głownie ze względów na przetestowanie efektów specjalnych wykorzystanych w filmie, pokazuje, do czego zdolny jest Vision. Dzięki mocy "fazowania" bez problemu zabił Glaive'a, miażdżąc mu serce niczym jeden z bohaterów gry Mortal Kombat.

Joker w Mortal Kombat 11
Joker w Mortal Kombat 11
Przeczytaj także Joker trafił do Mortal Kombat 11. Pokazuje, czym jest prawdziwa brutalność [WIDEO]

Czy Vision powróci w MCU?

Powyższa scena to jeden z dodatków zamieszczonych w "Infinity Saga". Czy Vision będzie miał jeszcze szansę zaprezentować pełnię swojej mocy? O tym przekonamy się niebawem. Na razie wiadomo jedynie, że Paul Bettany powróci do roli ukochanego Scarlet Witch w nadchodzącym serialu "WandaVision". Trudno jednak powiedzieć, czy w produkcji Vision zostanie przywrócony do życia, czy może cała akcja będzie jedynie wytworem wyobraźni zdruzgotanej członkini Avengers. O tym przekonamy się za kilka miesięcy. "Wanda Vision" trafi na Disney+ pod koniec 2020 roku.

WandavVsion
WandavVsion
Przeczytaj także "WandaVision" - serial Marvela zadebiutuje wcześniej niż się wszyscy spodziewali

Zobacz też: "Loki", "Falcon and the Winter Soldier" i "WandaVision". Zobacz zwiastun seriali Marvela

Tagi: News Marvel Avengers: Infinity War Thanos