14.07.2017 13:26

W „Avengers 4” pojawi się Yakuza?

Czyżby kinowe uniwersum Marvela miało zaskoczyć nas wątkami rodem z kina gangsterskiego? 

W „Avengers 4” pojawi się Yakuza?
foto: kadr z filmu + Ed Wood pejnta

Kevin Feige, prezes Marvel Studios, potwierdził parę miesięcy temu, że 3 i 4. część „Avengersów” nie będą kręcone jedna po drugiej. Jednak okazuje się, że przerwa między nimi będzie niewielka. Mimo iż dopiero co zakończono zdjęcia do „Avengers: Inifinity War”, wytwórnia ani myśli zaprzestawać pracy. Do sieci trafiła informacja, że poszukuje japońskich aktorów do zagrania członków gangu Yakuzy w nie posiadającej jeszcze oficjalnego tytułu 4 odsłonie serii. Według doniesień Omega Underground, mają to być mężczyźni w wieku 20-49 lat o smukłej budowie. Sceny z ich udziałem byłyby nagrywane nocą, a oni sami mogliby mieć protezę twarzy. 

Jeżeli kogoś dziwi ta informacja, to warto dodać, że superbohaterzy Marvela niejednokrotnie walczyli z Yakuzą na łamach komiksów oraz w adaptacjach filmowych czy telewizyjnych. Wystarczy wspomnieć historie związane z Daredevilem czy Wolverinem, a w szczególności film z rosomakiem z 2013 roku. Pewne zatargi z japońskimi gangsterami mieli również Czarna Wdowa i Spider-Man. Oczywiście pojawiły się spekulacje, że obecność gangu może sygnalizować fakt pojawienia się w „Avengers 4” organizacji The Hand, która była istotną częścią fabuły seriali Netflixa „Daredevil” i „Iron Fist”.

Produkcja sequela „Avengers: Infinity War” ma ponoć wystartować 17 lipca 2017 roku i zakończyć się 13 grudnia tego samego roku. Większość zdjęć zostanie nakręconych w Atlancie i w kilku nieokreślonych lokalizacjach. Jeśli wierzyć słowom Zoe Saldany, nadchodzący film ma się nazywać „Avengers: Gauntlet”. Będzie on szczególnie ważny dla kinowego uniwersum Marvela z tego względu, że zakończy jej trzecią fazę w 2019 roku. Reżyserią filmu zajmą się bracia Russo. 

Kamil Dachnij
Tagi: News Avengers