06.03.2018 13:20

W „Avengers: Infinity War” pojawi się grupa Secret Avengers

Grupa w komiksach była powołana do życia przez Steve'a Rogersa, w czasach gdy nie używał już pseudonimu „Kapitan Ameryka”. Brzmi znajomo?

Kapitan Ameryka, Vision i Black Widow w Avengers: Infinity War
foto: kadr z wideo

Kapitan Ameryka to symbol walki ze złem i zarazem pierwszy w historii Avenger w filmach MCU. Dlatego dla całego świata, jego bunt przeciwko Ustawie z Sokowii, był bardzo niespodziewany i zapewne bolesny. Steve Rogers oficjalnie stał się poszukiwanym zbrodniarzem, uciekając ze swoim starym przyjacielem, Buckym, do Wakandy, w której schronienie zapewnił mu Król T'Challa, znany również jako Black Panther. 

Jednak kim byłby Kapitan, gdyby nie poświęcał swojego życia, by ratować tych, którzy nie są w stanie uratować siebie. Potwierdził to opis nowej figurki, przygotowanej na potrzeby firmy Toys R Us, według której, Steve Rogers nie próżnował w trakcie swojego pobytu w Wakandzie. Wręcz przeciwnie, wykonywał misję po misji, by zapewnić jak największe bezpieczeństwo mieszkańcom krajów Bliskiego Wschodu i Azji.

Kapitan Ameryka foto: Toys R Us
"

Odkąd super żołnierz sprzeciwił się Ustawie z Sokowii, musiał pozostać w ukryciu, jednocześnie wciąż robiąc to, w co wierzy - ratując świat, tajna misja, po tajnej misji.  "

Kapitan Ameryka szefem Secret Avengers

Seria powstała w 2010 roku po upadku stowarzyszenia H.A.M.M.E.R., prowadzonego przez Normana Osbourne'a. Kapitan Ameryka stwierdził, że odbudowywanie Tarczy, czy całej drużyny Avengers nie jest warte zachodu i postanowił, że zacznie działać w ukryciu, z dala od ingerencji rządu USA. Czyżby początkowe sceny filmu miały pokazać jedną z takich misji Secret Avengers?

Pojawiło się także zdjęcia Spider-Mana, który został przemianowany na Iron-Spidera, co również zostało zaczerpnięte z komiksów. Tu najciekawszą informacją jest to, że zobaczymy pajęczy zmysł Petera Parkera:

Spider-Man foto: Toys R Us
"

Przyjazny, sąsiedzki Spider-Man będzie musiał użyć swojego sprytu, siły i Pajęczego Zmysłu, by pomóc innym bohaterom w pokrzyżowaniu planów Thanosa. "

„Avengers: Infinity War” zadebiutują w polskich kinach już 25 kwietnia 2018 roku. Planujecie się wybrać na seans?

Kamil Kacperski