25.09.2018 15:14

W „Avengers: Infinity War” znaleziono nawiązanie do serialu „Daredevil”

Seriale Netfliksa na podstawie komiksów Marvela teoretycznie rozgrywają się w MCU. Jeden z fanów znalazł w „Avengers: Infinity War” Easter egg odnoszący się do „Daredevila”. 

W „Avengers: Infinity War” znaleziono nawiązanie do serialu „Daredevil”
foto: kadry z filmu Avengers: Infinity War i serialu Daredevil

Każdy fan adaptacji przygód komiksowych superbohaterów wydawnictwa Marvel Comics wie, że MCU to tylko jedna z wielu płaszczyzn, na których można śledzić herosów. Wiele marvelowskich seriali również rozgrywa się w tym uniwersum. Przynajmniej w teorii, bo poza udziałem Nicka Fury'ego w „Agentach S.H.I.E.L.D.” nie było żadnych crossoverów. Występ gościnny gwiazdy Hollywood w produkcji telewizyjnej jest dość trudny do zorganizowania, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by bohaterowie małego ekranu, trafili do kina. Niestety do tej pory się to nie zdarzyło. Przynajmniej nie bezpośrednio, bo według jednego z fanów, w „Avengers: Infinity War” pojawiło się nawiązanie do serialu „Daredevil”.

„Avengers: Infinity War” z Easter eggiem z „Daredevila”?

W 8. odcinku 1. sezonu przygód nieustraszonego obrońcy Hell's Kitchen Foggy Nelson żartuje sobie, przekręcając popularne amerykańskie powiedzonko, nadając mu absurdalnego wymiaru.

Daredevil

Według użytkownika serwisu Reddit o pseudonimie D_Cracker ten moment został zacytowany w 3. części „Avengers”. Podobne słowa wypowiedziała Mantis podczas opracowywania planu działania na planecie Tytan. 

Czy scenarzyści „Avengers: Infinity War” rzeczywiście nawiązali do „Daredevila”, czy może mają podobne poczucie humoru, co twórcy serialu? Trudno powiedzieć, ale niedługo zobaczymy nowe przygody Człowieka bez Strachu. Czy w 3. sezonie serialu pojawi się odniesienie do walki Avengers z Thanosem?

„Daredevil” sezon 3 - kiedy premiera?

Na pewno dowiemy się, jak Matt Murdock przeżył finał „Defenders”. Do tej pory w serialowym świecie nawiązania do kinowych produkcji, były jedynie delikatnie zarysowane, więc pewnie nie mamy co liczyć na rozpłynięcie się w powietrzu jednego z bohaterów „Daredevila”. Netflix ogłosił premierę całego sezonu na 19 października 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers Daredevil Netflix Marvel Avengers: Infinity War