W „Black Panther” pierwotnie miał wystąpić przeciwnik Spider-Mana

Kamil Kacperski
12.02.2018 11:58
W „Black Panther” pierwotnie miał wystąpić przeciwnik Spider-Mana Fot. kadr z wideo

Reżyser filmu, Ryan Coogler, zdradził, że na początku lista przeciwników T'Challi miała być dłuższa, i oprócz Erika Killmongera i Klaue'a, król Wakandy miał się zetrzeć z jeszcze jednym znanym afrykańskim wojownikiem.

Coogler na trasie prasowej promującej swój najnowszy film przyznał, że chciał użyć w „Black Panther” Kravena the Huntera, najlepszego myśliwego w komiksowym uniwersum Marvela. Jego entuzjazm został jednak szybko ugaszony przez producentów filmu, którzy niestety zabronili mu używania przeciwnika występującego głównie w komiksach Spider-Mana.

Kolejnym problemem dla reżysera było również sensowne i logiczne umieszczenie postaci w fabule filmu. Reżyser miałby problem z tym jak zgrabnie zawrzeć Kravena w swojej produkcji:

Zawsze kochałem Kravena the Huntera, w każdej postaci. Więc definitywnie był pewien moment, w którym zapytałem: „mogę użyć Kravena?”, na co Marvel odpowiedział krótko: „nie ma takiej opcji”. Bardzo bym go chciał w filmie, ale szczerze mówiąc nie wiem nawet czy to by wszystko zagrało w tym filmie, który mamy teraz. To było na początku produkcji.

W „Black Panther” miał wystąpić Kraven the Hunter

Dodanie łowcy miało być zainspirowane komiksami Black Panther autorstwa Christophera Priesta, który umieścił w jednym z zeszytów walkę między T'Challą a Kravenem:

Będąc fanem Marvela chcesz użyć wszystkich dostępnych postaci. Potem dopiero sobie zdajesz sprawę z tego, że nie możesz ich mieć, bo nie masz do nich praw. Moim ulubionym momentem w komiksach był jeden z zeszytów Christophera Priesta, bardzo ciężka scena w której Pantera walczy z Kravenem. Kravenem the Hunterem.

Przeciwnik Spidey'ego pojawił się w komiksach po raz pierwszy w 1964 roku w zeszycie Amazing Spider-Man #15 i od debiutu pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych antagonistów Marvela. Dla niezaznajomionych - Kraven jest łowcą,który potrafi wytropić i pokonać każdą bestię jaka istnieje. Jego hobby jest polowanie na bohaterów, noszących imiona zwierząt, dlatego umieszczenie go w „Black Panther” miałoby sens.

Niestety fani będą musieli jeszcze poczekać na debiut Kravena na dużym ekranie, ponieważ nie nastąpi on w „Black Panther”. Nie mniej jednak, dobrze oceniana produkcja Marvela zadebiutuje w kinach już w walentynki 2018 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.