W „Black Panther” pierwotnie miał wystąpić przeciwnik Spider-Mana

Kamil Kacperski
12.02.2018 11:58
W „Black Panther” pierwotnie miał wystąpić przeciwnik Spider-Mana Fot. kadr z wideo

Reżyser filmu, Ryan Coogler, zdradził, że na początku lista przeciwników T'Challi miała być dłuższa, i oprócz Erika Killmongera i Klaue'a, król Wakandy miał się zetrzeć z jeszcze jednym znanym afrykańskim wojownikiem.

Coogler na trasie prasowej promującej swój najnowszy film przyznał, że chciał użyć w „Black Panther” Kravena the Huntera, najlepszego myśliwego w komiksowym uniwersum Marvela. Jego entuzjazm został jednak szybko ugaszony przez producentów filmu, którzy niestety zabronili mu używania przeciwnika występującego głównie w komiksach Spider-Mana.

Kolejnym problemem dla reżysera było również sensowne i logiczne umieszczenie postaci w fabule filmu. Reżyser miałby problem z tym jak zgrabnie zawrzeć Kravena w swojej produkcji:

Zawsze kochałem Kravena the Huntera, w każdej postaci. Więc definitywnie był pewien moment, w którym zapytałem: „mogę użyć Kravena?”, na co Marvel odpowiedział krótko: „nie ma takiej opcji”. Bardzo bym go chciał w filmie, ale szczerze mówiąc nie wiem nawet czy to by wszystko zagrało w tym filmie, który mamy teraz. To było na początku produkcji.

W „Black Panther” miał wystąpić Kraven the Hunter

Dodanie łowcy miało być zainspirowane komiksami Black Panther autorstwa Christophera Priesta, który umieścił w jednym z zeszytów walkę między T'Challą a Kravenem:

Będąc fanem Marvela chcesz użyć wszystkich dostępnych postaci. Potem dopiero sobie zdajesz sprawę z tego, że nie możesz ich mieć, bo nie masz do nich praw. Moim ulubionym momentem w komiksach był jeden z zeszytów Christophera Priesta, bardzo ciężka scena w której Pantera walczy z Kravenem. Kravenem the Hunterem.

Przeciwnik Spidey'ego pojawił się w komiksach po raz pierwszy w 1964 roku w zeszycie Amazing Spider-Man #15 i od debiutu pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych antagonistów Marvela. Dla niezaznajomionych - Kraven jest łowcą,który potrafi wytropić i pokonać każdą bestię jaka istnieje. Jego hobby jest polowanie na bohaterów, noszących imiona zwierząt, dlatego umieszczenie go w „Black Panther” miałoby sens.

Niestety fani będą musieli jeszcze poczekać na debiut Kravena na dużym ekranie, ponieważ nie nastąpi on w „Black Panther”. Nie mniej jednak, dobrze oceniana produkcja Marvela zadebiutuje w kinach już w walentynki 2018 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.