W Disneylandzie doszło do pożaru. Przerażające chwile dla uczestników zabawy

16.12.2021 10:41
W Disneylandzie doszło do pożaru. Przerażające chwile dla uczestników zabawy Fot. ICHPL Imaginechina/Associated Press/East News

Na razie nie wiemy, jak poważne były zniszczenia spowodowane pożarem. 

W Disneylandzie wybuchł pożar

W środę 15 grudnia 2021 roku na terenie parku rozrywki Magic Kingdom od Disneya doszło do pożaru. W sieci pojawiły się filmiki z całej sytuacji, które przedstawiają pojazdy ratunkowe przyjeżdżające na miejsce zdarzenia. Magic Kingdom znajduje się w Kalifornii, w hrabstwie Orange County. 

Polecamy

Disney potwierdził w oświadczeniu dla reportera Scotta Gustina, że faktycznie doszło do pożaru - ten został jednak ugaszony dosłownie w kilka minut za pomocą jednej gaśnicy. Firma dodała również, że na szczęście nikt nie został ranny.

Poniżej możecie zobaczyć nagranie z wydarzenia:

Polecamy

Krótkie dochodzenie stwierdziło, że pożar rozpoczął się w Zamku Kopciuszka, kiedy to królewski stół zajął się ogniem. W poniższym wideo widzimy, jak z budynku ewakuowani są pracownicy oraz klienci parku. Wielu świadków potwierdziło też, że z budynku wydostawał się dym.

Na razie nie wiemy, jak poważne były zniszczenia spowodowane pożarem. Tak jak jednak wspomnieliśmy - nikomu się na szczęście nic nie stało.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.