W Epizodzie IX pojawią się sceny z Carrie Fisher pochodzące z „Ostatnich Jedi”

Kamil Kacperski
06.08.2018 14:16
W Epizodzie IX pojawią się sceny z Carrie Fisher pochodzące z „Ostatnich Jedi” Fot. kadr z wideo

Po śmierci aktorki w 2016 roku fani zastanawiali się, w jaki sposób wpłynie to na nową trylogię filmów „Star Wars”. Wygląda na to, że twórcy mają kilka pomysłów, jak sobie z tym poradzić.

Większość osób stwierdziła, że śmierć Carrie Fisher spowoduje, że Leia Organa zostanie w honorowy sposób uśmiercona w nadchodzącym filmie z serii „Gwiezdne wojny”, którym wówczas był „Ostatni Jedi”. Okazało się jednak, że twórcy mają nieco inne plany i Leia, mimo, że została wessana do przestrzeni kosmicznej, to przeżyła i zgodnie z obietnicą Disneya pojawi się w IX części kosmicznej sagi o Skywalkerach.

Reżyser „Przebudzenia Mocy” i niezatytułowanego epizodu IX, J.J. Abrams, opowiedział, że w jego nowym filmie zostaną użyte sceny, które nie zostały wykorzystane w „Episode VII”. Teraz brat zmarłej Fisher, Todd, potwierdził gospodarzowi podcastu „The Resistance Broadcast”, że pojawią się również fragmenty „Ostatnich Jedi”:

Dzisiaj rozmawiałem z Toddem Fisherem i powiedział, że dyskutował na ten temat z J.J. Abramsem. Zapytałem go, bo w komunikacie prasowym było wspomniane tylko o scenach z „Przebudzenia mocy”. Potwierdził mi, że użyją również fragmentów z „Ostatnich Jedi”. Chciałem się dopytać, ile minut będzie wykorzystanych, ale odpowiedział, że „nie może mi powiedzieć!”.

Carrie Fisher powróci w Epizodzie IX

Ta decyzja nie powinna nikogo dziwić, ponieważ Lucasfilm od początku zapowiadało, że nie będzie wykorzystywało CGI przy księżniczce Lei, a także nie planuje zatrudniać do roli nowej aktorki. Trzeba jednak pamiętać, że skoro ta postać żyje, to trzeba skądś wziąć materiał do nowego filmu, stąd decyzja o wykorzystaniu scen, które nie trafiły do finalnej wersji „Przebudzenia Mocy” i „Ostatnich Jedi”. Miejmy jedynie nadzieję, że nie pojawiły się one w tych produkcjach ze względów scenariuszowych, a nie z powodu słabej gry aktorskiej.

Wiemy również, że w epizodzie IX powróci również Mark Hamill, którego Luke Skywalker zmarł pod koniec „Ostatnich Jedi”. Wielu fanów nie było zachwyconych z tego powodu, ale wygląda na to, że bohater pierwszej trylogii powróci w postaci ducha mocy. Cóż, więcej na temat nowej części „Gwiezdnych wojen” dowiemy się bliżej premiery filmu. Ta odbędzie się w grudniu 2019 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.