W "Gwiezdnych wojnach IX" Kylo Ren będzie miał nową maskę. Powróci też Zakon Rycerzy Ren

Kamil Kacperski
04.12.2018 14:14
W "Gwiezdnych wojnach IX" Kylo Ren będzie miał nową maskę. Powróci też Zakon Rycerzy Ren Fot. kadr z filmu

Według informacji z portalu Making Star Wars oraz Reddita, w nowym filmie z serii "Gwiezdne wojny" uniwersum zostanie znacznie rozszerzone - nareszcie poznamy Rycerzy Zakonu Ren. 

Jak podaje Making Star Wars, Kylo Ren w "Gwiezdnych wojnach IX" otrzyma nową maskę. Wcześniej nosił hełm przez większość "Przebudzenia mocy" i początkowe sceny "Ostatnich Jedi", jednak jego mistrz Najwyższy Wódz Snoke wyśmiał chłopaka z powodu nakrycia głowy. Ten w gniewie postanowił ją zniszczyć i do końca filmu pokazywał już swoją prawdziwą twarz. 

Kylo prawdopodobnie doczeka się nowej maski - w końcu Snoke już nie będzie się mógł z niego naśmiewać. Według MSW, nakrycie ma mieć "czerwone akcenty łączące całość", a całość ma być "podniszczona i wyglądać na znoszoną". Oczywiście na razie jest to niepotwierdzona informacja. Biorąc pod uwagę fakt, że Epizod IX będzie reżyserowany przez J.J. Abramsa, a nie Riana Johnsona, to możemy założyć, że twórca "Przebudzenia mocy" będzie chciał wrócić do swoich początkowych pomysłów. 

Rycerze Zakonu Ren pojawią się w Gwiezdnych wojnach IX?

Pozostając przy początkowych pomysłach - na Reddicie możemy za to przeczytać, że w "Gwiezdnych wojnach IX" nareszcie będziemy mogli zobaczyć w akcji Rycerzy Zakonu Ren. Jeden z użytkowników twierdzi, że był obecny na jednym z zamkniętych spotkań dla inwestorów i działu marketingowego, gdzie twórcy pokazywali szkice koncepcyjne postaci, które zobaczymy w Epizodzie IX. Na jednym z nich mogliśmy zobaczyć właśnie rycerzy podległych Kylo Renowi. Do tej pory zobaczyliśmy ich tylko raz - w dziwnej wizji Rey z "Przebudzenia mocy":

Jaką rolę będą pełnili Rycerze Zakonu Ren? Tego nie wiemy, ale mamy nadzieję, że ich występ nie ograniczy się jedynie do stania w miejscu jako straż przyboczna Najwyższego Wodza Kylo Rena i dowiemy się czegokolwiek na temat tej organizacji.

Kylo w nowym hełmie i jego rycerzy zobaczymy w kinach w grudniu 2019 roku, kiedy to film "Gwiezdne wojny: Epizod IX" trafi do kin. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.