04.12.2018 14:14

W "Gwiezdnych wojnach IX" Kylo Ren będzie miał nową maskę. Powróci też Zakon Rycerzy Ren

Według informacji z portalu Making Star Wars oraz Reddita, w nowym filmie z serii "Gwiezdne wojny" uniwersum zostanie znacznie rozszerzone - nareszcie poznamy Rycerzy Zakonu Ren. 

Star Wars: Force Awakens
foto: kadr z filmu

Jak podaje Making Star Wars, Kylo Ren w "Gwiezdnych wojnach IX" otrzyma nową maskę. Wcześniej nosił hełm przez większość "Przebudzenia mocy" i początkowe sceny "Ostatnich Jedi", jednak jego mistrz Najwyższy Wódz Snoke wyśmiał chłopaka z powodu nakrycia głowy. Ten w gniewie postanowił ją zniszczyć i do końca filmu pokazywał już swoją prawdziwą twarz. 

Kylo prawdopodobnie doczeka się nowej maski - w końcu Snoke już nie będzie się mógł z niego naśmiewać. Według MSW, nakrycie ma mieć "czerwone akcenty łączące całość", a całość ma być "podniszczona i wyglądać na znoszoną". Oczywiście na razie jest to niepotwierdzona informacja. Biorąc pod uwagę fakt, że Epizod IX będzie reżyserowany przez J.J. Abramsa, a nie Riana Johnsona, to możemy założyć, że twórca "Przebudzenia mocy" będzie chciał wrócić do swoich początkowych pomysłów. 

Rycerze Zakonu Ren pojawią się w Gwiezdnych wojnach IX?

Pozostając przy początkowych pomysłach - na Reddicie możemy za to przeczytać, że w "Gwiezdnych wojnach IX" nareszcie będziemy mogli zobaczyć w akcji Rycerzy Zakonu Ren. Jeden z użytkowników twierdzi, że był obecny na jednym z zamkniętych spotkań dla inwestorów i działu marketingowego, gdzie twórcy pokazywali szkice koncepcyjne postaci, które zobaczymy w Epizodzie IX. Na jednym z nich mogliśmy zobaczyć właśnie rycerzy podległych Kylo Renowi. Do tej pory zobaczyliśmy ich tylko raz - w dziwnej wizji Rey z "Przebudzenia mocy":

Jaką rolę będą pełnili Rycerze Zakonu Ren? Tego nie wiemy, ale mamy nadzieję, że ich występ nie ograniczy się jedynie do stania w miejscu jako straż przyboczna Najwyższego Wodza Kylo Rena i dowiemy się czegokolwiek na temat tej organizacji.

Kylo w nowym hełmie i jego rycerzy zobaczymy w kinach w grudniu 2019 roku, kiedy to film "Gwiezdne wojny: Epizod IX" trafi do kin. 

Kamil Kacperski
Tagi: News Star Wars Gwiezdne wojny: Epizod IX