06.08.2018 13:08

Z „Infinity War” usunięto scenę spotkania Tony'ego i Steve'a. Jak miała wyglądać?

Scenarzyści i reżyserzy „największego crossoveru w historii” postanowili zdradzić nieco więcej zakulisowych szczegółów dotyczących procesu powstawania filmu i opowiedzieli o swoich wczesnych pomysłach.

Z „Infinity War” usunięto scenę spotkania Tony'ego i Steve'a. Jak miała wyglądać?
foto: materiały prasowe

W wydanej niedawno cyfrowej wersji filmu „Avengers: Infinity War” pojawiły się dodatki, takie jak sceny usunięte, a także wersja filmu z komentarzem reżyserów produkcji, Joe i Anthony'ego Russo oraz scenarzystów Stephena McFeely'ego i Christophera Markusa. Panowie w trakcie prawie dwu i pół godzinnej sesji opowiedzieli sporo ciekawostek na temat ich filmu.

Wśród nich pojawiło się sporo smaczków dotyczących wczesnych pomysłów na fabułę filmu. Jeden z nich dotyczył sceny, w której Kapitan Ameryka, Black Widow, Falcon, Vision i Scarlet Witch pojawiają się w nowej siedzibie Avengers, gdzie są przywitani przez War Machine'a oraz Generała Rossa. Ten drugi zleca Rhodey'emu aresztowanie drużyny kapitana Rogersa, co oczywiście nie dochodzi do skutku, ponieważ War Machine staje po stronie herosów, a następnie żartuje, że za to „czeka go sąd wojskowy”.

Tony i Steve mieli się spotkać w Infinity War

Okazuje się jednak, że pierwotnie ta scena miała wyglądać inaczej. Reżyser produkcji, Joe Russo, przyznał podczas tej sceny, że z punktu widzenia twórców, kwestia bohaterstwa każdej z tych postaci była bardzo ciekawa. Według niego widzowie są w stanie uwierzyć, że Rhodey, mimo obrażeń odniesionych w „Civil War”, wybaczył Kapitanowi i postanowił z chęcią przyjąć jego pomoc w obliczu zagrożenia. Dodał następnie, że sytuacja wyglądałaby zgoła inaczej, gdyby zamiast War Machine'a w scenie był Tony Stark/Iron Man:

"

Co jest interesujące w przypadku tych postaci, to fakt, że oni wszyscy są bohaterami. I to, biorąc pod uwagę wydarzenia z „Civil War” i obrażenia, które odniósł w tym filmie, powoduje, że Rhodey, gdy pojawia się zagrożenie ze strony kosmitów, szybko zapomina o niesnaskach i postanawia przyjąć pomoc z jakiejkolwiek strony. I wydaje mi się, że ta sytuacja byłaby zdecydowanie inna, gdyby tam był Tony. Jeśli Tony zobaczyłby Steve'a, to myślę, że sprawy by się szybko skomplikowały. "

Sprawę skomentował jeszcze Stephen McFeely, który dodał, że twórcy próbowali przygotować spotkanie między Tonym a Stevem, ale niestety za każdym razem coś im nie pasowało:

"

Dokładnie. I dlatego postanowiliśmy tego nie robić. W kilku wersjach scenariusza próbowaliśmy napisać spotkanie Tony'ego i Steve'a, ale za każdym razem to spowalniało cały film. "

Avengers: Infinity War - kiedy premiera na DVD?

Dystrybutor domowego wydania, Galapagos Films, zapowiedział, że polska premiera płyt odbędzie się 5 września 2018 roku. Fani MCU będą mogli nabyć film w formie DVD, Blu-Ray, Blu-Ray 3D i Blu-Ray 3D w steelbooku. Wersja cyfrowa jest dostępna w sprzedaży od 31 lipca 2018 roku. Kinowa premiera „Avengers 4” została zapowiedziana na 3 maja 2019.

Kamil Kacperski
Tagi: News Disney Marvel Avengers: Infinity War