02.07.2018 15:53

W „Iron Manie 2” zaspoilerowano postać z „Ant-Mana i Wasp”

Film „Iron Man 2” zapowiedział nadejście wielu nowych postaci, w tym jednego z bohaterów „Ant-Mana i Wasp”. 

Iron Man 2
foto: kadr z filmu Iron Man 2

„Iron Man 2” był trzecim filmem Marvel Studios. Powstał więc w czasach, kiedy fani komiksów Marvela wciąż marzyli o przeniesienie na kinowy ekran drużyny Avengers. Chociaż w MCU w 2010 roku było jeszcze w powijakach, Kevin Feige już wtedy myślał o przyszłości. Okazuje się, że fani „Iron Mana 2” znaleźli kolejny Easter egg, który po 8 latach stał się rzeczywistością. 

Goliath zapowiedziany w „Iron Manie 2” 

Do tej pory zauważono już sugestię, że w kinowym świecie Marvela od dawna istnieje Wakanda oraz (prawdopodobnie) Atlantyda, a także w zabawny sposób dopowiedziano obecność Petera Parkera. Tym razem dostrzeżono, że druga część przygód Iron Mana zwiastowała nadejście Billa Fostera, lepiej znanego jako herosa posługującego się pseudonimem Goliath. Bohater zadebiutuje w filmie „Ant-Man i Wasp”. Wcieli się w niego Laurence Fishbourne. W jednym ze zwiastunów filmu potwierdzono, że filmowy Foster, podobnie jak komiksowy pierwowzór posiadał moce podobne do Hanka Pyma. Naukowiec chwali się Scottowi Langowi, że brał udział w projekcie Goliath. 

Wierny fan MCU wie, że nazwa padła już 8 lat temu. W drugiej części filmu Tony Stark borykał się z problemem dużego kalibru. Reaktor wszczepiony w klatkę piersiową ratował mu życie, ale jednocześnie powoli zabijał. Wynalazca postanowił opracować nową wersję urządzenia. Aby tego dokonać, nakazał swojemu wirtualnemu asystentowi J.A.R.V.I.S.-owi przeszukać wszelkie bazy danych z uwzględnieniem informacji z projektów Pegasus, Exodus i Goliath. 

waddafaque/Reddit

Easter egg odkrył użytkownik posługujący się nickiem waddafaque

Jaka historia kryje się za projektem Goliath? Prawdopodobnie powstał pod auspicjami S.H.I.E.L.D. i był próbą przekucia wynalazku Hanka Pyma w broń. Całkiem możliwe, że projektem zarządzał sam Howard Stark. Jednak fakt, że oryginalny Ant-Man został zapomniany, świadczy o porażce zespołu pracującego nad powszechnego użycia Cząsteczek Pyma. Znając charakter naukowca i stosunek do swojego odkrycia, nie wykluczone, że pokłócił się z ojcem Tony'ego, który za wszelką cenę, chciał stworzyć nową broń do walki z sowietami. Nie bez powodu w filmie „Civil War” Pym ostrzega Scotta przed Starkiem

Marvel Studios słynie z umieszczania w swoich filmach setek ukrytych odniesień do komiksowych historii. Niektóre są w stanie wyłapać jedynie prawdziwi fani komiksów Marvela. Czasami to tylko oczko puszczone przez twórców w kierunku fanatyków papierowych opowieści o herosach, innym razem element budowania spójnego świata, który kręci się już od 10 lat. 

Czy poznamy sekrety projektu Goliath w filmie „Ant-Mana i Wasp”? Dowiemy się dopiero 3 sierpnia 2018 roku, kiedy film trafi do polskich kin. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Laurence Fishburne Ant-Man Marvel Iron Man Ant-Man and the Wasp Iron Man 2