W Katowicach urodził się Wiedźmin. Jakie jeszcze popkulturowe imiona nadano dzieciom w 2019 roku?

02.01.2020 17:20
W Katowicach urodził się Wiedźmin. Jakie jeszcze popkulturowe imiona nadano dzieciom w 2019 roku? Fot. Shutterstock

Gdy przychodzi do nadawania imion dzieciom, rodziców często ponosi fantazja. Przed wami lista maluchów, które otrzymały w ubiegłym roku nietypowe imiona.

Nadawanie dzieciom imion nawiązujących do popkultury to dość powszechne zjawisko. W końcu fani "Gry o tron" słynęli z nazywania dzieci Daenerys, Khaleesi, Arya, czy Sansa. Podczas gdy tego typu sytuacje kojarzymy głównie z Ameryką, okazuje się, że na naszym rodzimym podwórku również nie brakuje dzieciaków noszących imiona fikcyjnych postaci. Dowodem na to niech będzie fakt, że w ubiegłym roku w Polsce urodzili się chociażby Wiedźmin i Merida.

W Katowicach urodził się Wiedźmin. Jakie jeszcze popkulturowe imiona nadano dzieciom w 2019 roku?

Urząd Stanu Cywilnego w Katowicach podzielił się listą imion, które najczęściej nadawano dzieciom w 2019 roku. Największą popularnością cieszyli się Jan i Zuzanna, a także między innymi Antoni, Franciszek, Hanna i Alicja. Nie zabrakło również bardziej oryginalnych pomysłów. Niektórzy rodzice postanowili nazwać swoje pociechy Wiedźmin, Merida, Alp, Horyw, Wiliam, Malina i Sofija. A Urząd Stanu Cywilnego wyraził na to zgodę.

Przeczytaj także

Były jednak przypadki, w których odmówiono rodzicom i zmuszeni byli na wybór nowych imion. Tak się stało w przypadkach, gdy chciano nazwać dzieci Joint, Koka, Pipa, Nutella, Rambo, Batman i Nirvana. Cóż, widocznie na urzędnikach większe wrażenie zrobili Biały Wilk i disneyowska księżniczka, niż waleczny Sly Stallone i Kurt Cobain

Zobacz też: Polak wygrał z Urzędem Stanu Cywilnego i nazwał dziecko Yoda 

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.