18.12.2018 13:16

W "Milionerach" padło pytanie o "Gwiezdne wojny: Imperium Kontratakuje". Czy uczestnik znał odpowiedź?

W najnowszym sezonie popularnego teleturnieju prowadzonego przez Huberta Urbańskiego pojawiło się pytanie dotyczące "Gwiezdnych wojen". Znalibyście odpowiedź?

Han Solo
foto: kadr z filmu "Gwiezdne wojny: Imperium Kontratakuje"

W wyemitowanym 5 listopada 2018 roku odcinku "Milionerów" (tak, wiemy, że się sporo spóźniliśmy), padło pytanie za 1000 złotych, które brzmiało "Kto w V części Gwiezdnych wojen kończy jako płaskorzeźba w karbonicie?". Większość fanów prawdopodobnie znałaby odpowiedź - to Hana Solo spotkał taki niezbyt przyjemny los.

Pan Kamil stwierdził, że właściwie to przepada za "Gwiezdnymi wojnami", jednak nie znał odpowiedzi na to pytanie i wybrał wariant  C, który brzmiał "Luke Skywalker". Niestety, mężczyzna skończył program z pustymi rękoma.

GW

Pytania o Gwiezdne wojny w teleturniejach

Nie jest to pierwszy taki przypadek, że w polskich "Milionerach" pada pytanie o "Gwiezdne wojny". Już w samym 2018 roku w programie prowadzonym przez Huberta Urbańskiego zapytano o kolorową część ciała C-3PO, a także o to, która z postaci gwiezdnej sagi zostawiłaby pod prysznicem najwięcej kłaków. Do wyboru byli: Chewbacca, R2-D2, Leia Organa oraz Boba Fett. Natomiast w jednym z grudniowych odcinków programu "Jeopardy" zapytano o film Riana Johnsona, podczas kręcenia którego, Laura Dern nie mogła przestać mówić "pew pew". Chodziło oczywiście o "Gwiezdne wojny: Ostatnich Jedi". 

Gwiezdne wojny IX - kiedy premiera?

Kontynuację walki między Najwyższym Porządkiem i rebeliantami oraz zakończenie wątku Rey, Kylo Rena, Finna i Poe zobaczymy w grudniu 2019 roku, gdy na razie niezatytułowany IX epizod "Gwiezdnych wojen" trafi do kin.

Kamil Kacperski
Tagi: Star Wars Han Solo Luke Skywalker