24.09.2018 15:40

W „Milionerach” pojawiło się absurdalne pytanie o „Gwiezdne wojny”

Jeden z najbardziej popularnych teleturniejów w Polsce po raz kolejny zaskoczył widzów swoim popkulturowym pytaniem - tym razem pod lupę wzięto „Star Wars”.

Milionerzy
foto: materiały prasowe

Jednak zamiast zadać pytanie, które odnosi się do mitologii Jedi, czy do wydarzeń przedstawionych w filmach z sagi autorstwa George'a Lucasa, osoby odpowiedzialne za wymyślanie zagadek w „Milionerach” postanowiły zapytać się uczestniczkę o... stopień owłosienia bohaterów znanych z „Gwiezdnych wojen”.

Tak, przeczytaliście nas dobrze - pytanie, które zadano uczestniczce brzmiało: „kto zostawiłby najwięcej kłaków pod prysznicem?”. Kobieta miała do wyboru, jak zwykle, 4 odpowiedzi, które brzmiały kolejno: Chewbacca, Leia Organa, Boba Fett i R2-D2. Trzeba przyznać, że pytanie było zdecydowanie łatwiejsze niż to o C3-PO, które Hubert Urbański zadał uczestnikowi w kwietniu 2018 roku.

osus

Pytania o muzykę w Milionerach

Pozostając jeszcze chwilę przy „Milionerach” - Hubert Urbański pytał już swoich uczestników o to, na jakim instrumencie gra Carlos Santana a także sprawdzał wiedzę na temat przebojów Zbigniewa Wodeckiego. Momentami jego pytania mogły zaskoczyć nawet najbardziej zatwardziałych znawców muzyki, bo jedno z nich brzmiało: „który z artystów w 1993 roku zmienił swój pseudonim na znak graficzny?”. Cieszyć mogli się za to fani grupy Coma, bo jedno z pytań Urbańskiego dotyczyło Piotra Roguckiego.

Muzyczne pytania w programie Jeden z dziesięciu

W jednym z odcinków prowadzonego brawurowo przez Rafała Brzozowskiego „Koła Fortuny” padło pytanie o znanego perkusistę i wokalistę, Phila Collinsa. Niestety, podczas udzielania odpowiedzi uczestnik zaliczył niezłą wpadkę. Natomiast w programie „Jeden z dziesięciu”, wyemitowanym na początku kwietnia 2018 roku, najlepszy prowadzący w historii polskiej telewizji, czyli Tadeusz Sznuk, zapytał: „Du Hast” i „Amerika” to największe przeboje którego z zespołów? Uczestniczka mogła wybrać między Rammstein a Apocalyptiką i niestety wybrała odpowiedź nieprawidłową.

Kamil Kacperski
Tagi: Milionerzy Star Wars