21.01.2020 14:53

W Niemczech wydano "Wiedźmina" z Michałem Żebrowskim. Okładka przypomina grafikę z gry CD Projekt Red

W Niemczech wydano polski film "Wiedźmin" z Michałem Żebrowskim. Na okładce widnieje jednak postać nieprzypominającego aktora. Nic dziwnego. Została "zainspirowana" słynną serią gier wideo CD Projekt Red.

Wiedźmin
foto: materiały promocyjne

Pod koniec grudnia 2019 roku na Netflix trafił w końcu długo wyczekiwany "Wiedźmin". Serial z Henrym Cavillem w roli głównej sprawił, że na punkcie Gerlata z Rivii oszalał cały świat. Nie wiele osób pamięta jednak o pierwszej adaptacji twórczości Andrzeja Sapkowskiego - "Wiedźminie" z 2001 roku. Film doczekał się niemieckiego wydania. Jednak okładka płyty sprawia, że fani Geralta chwycą się za głowę.

"Wiedźmin" z Michałem Żebrowskim na niemieckim wydaniu

Na długo przed sukcesem serialu Netfliksa i przede wszystkim gier CD Projekt Red, które rozsławiły "Wiedźmina" na całym świecie, premierę miał film Marka Brodzkiego oparty na twórczości Sapkowskiego. Niestety polska produkcja mimo gwiazdorskiej obsady, nie cieszyła się zbyt dużą popularnością. Głównie ze względu na niską jakość produkcji. Jednak pomimo kiepskich recenzji, "Wiedźmin" z czasem stał się produkcją kultową i fani Geralta mają często w swoich kolekcjach film sprzed niemal 20 lat.

10 najlepszych scen z serialu „Wiedźmin”
10 najlepszych scen z serialu „Wiedźmin”
Przeczytaj także 10 najlepszych scen z serialu „Wiedźmin”

Oczy kolekcjonerów powinna przykuć okładka niemieckiego wydania "Wiedźmina". Prócz niemieckiego tytułu ("Der Hexer") i napisów stworzonych w tym samym języku niemieckie wydanie różni się bowiem frontem pudełka, w którym umieszczono płytę Blu-ray. Zamiast Michała Żebrowskiego, który wcielał się w tytułowego bohatera, pojawił się bowiem rysunek przedstawiający Białego Wilka. Ale nie byle jaki rysunek! Zresztą zobaczcie sami!

Wiedźmin
Wiedźmin

Jak widać, okładka została całkiem poważnie zainspirowana grafiką promującą grę Wiedźmin 3: Dziki Gon. Geralt z filmu różni się zaledwie kilkoma szczegółami - inną fryzurą Geralta, brakiem świecących oczu, dodaniem emblematu wilka i zmianą detali oręża. Układ sylwetki i zbroja bohatera są jednak takie same.

Wiedźmin 3

Czemu dystrybutorzy zdecydowali się na wykorzystanie grafiki zakrawającej na plagiat? Ciężko powiedzieć, ale jedyną racjonalną odpowiedzią wydaje się chęć zwiększenia zarobków ze sprzedaży filmu. Prawdopodobnie miał być to sposób na skłonienie do zakupu za pomocą celowego zmylenia potencjalnego klienta. Dystrybutor postanowił, że wykorzysta popularność polskiej gry, żeby więcej zarobić na nieznanym w Niemczech tytule z Michalem Zebrowskim (sic!) w roli głównej.

Foto: kadr z wideo
Foto: kadr z wideo
Przeczytaj także Co by było, gdyby Steven Seagal zagrał Geralta w "Wiedźminie"? Zobaczcie wideo

Co ciekawe płyta z niemieckim wydaniem "Wiedźmina" jest dostępna w sprzedaży na terenie Polski. Fani Geralta, którzy chcieliby poszerzyć swoją kolekcję o kolejny gadżet z Białym Wilkiem, mogą więc za kilkadziesiąt złotych nabyć ten rarytas i rozkoszować się jego nietypową okładką.

Zobacz: Tomasz Karolak jako Geralt w zwiastunie "Wiedźmina": "Dlaczego to jest w ogóle po angielsku, co to zabory jakie?"

"Wiedźmin" sezon 2 - kiedy premiera?

 Wszystkie 8 odcinków pierwszego sezonu "Wiedźmina" można oglądać w bazie serwisu. W planach jest kontynuacja serialu. Już zapowiedziano, że drugi sezon zadebiutuje w roku 2021. Zdjęcia rozpoczną się w Londynie w lutym 2020 roku. W rolach głównych powrócą Henry Cavill, Anya Chalotra i Freya Allan.

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także Poznaliśmy szczegóły fabularne 2. sezonu "Wiedźmina". Fani będą zadowoleni

Zobacz też: "Wiedźmin" - sezon 1 [RECENZJA]

Tagi: News Wiedźmin Wiedźmin