29.03.2019 17:47

W Polsce pojawił się serwis JustWatch, który pomaga w wyszukiwaniu filmów na platformach streamingowych

JustWatch to niemiecki serwis pozwalający użytkownikom na szukanie filmów w różnych serwisach streamingowych, takich jak Netflix, HBO GO, czy Amazon Prime. Ruszyła polska wersja portalu.

W Polsce pojawił się serwis JustWatch, który pomaga w wyszukiwaniu filmów na platformach streamingowych
foto: JustWatch.com/pl

JustWatch wraz z końcem marca 2019 roku trafił do Polski. Serwis w polskiej wersji pozwala nam na wyszukiwanie dowolnych filmów, a następnie pokazuje, na której platformie streamingowej lub VOD produkcja jest dostępna. JustWatch jest naprawdę proste w obsłudze i działa dość dobrze. Na plus zasługuje również fakt, iż klikając w ikony serwisów zostajemy przeniesieni bezpośrednio na stronę z filmem.

JustWatch - ruszyła polska wersja serwisu

Prawdopodobnie funkcję strony najlepiej opisuje samo JustWatch - na portalu przeczytamy bowiem następujący opis serwisu:

"

Wybierz ulubione serwisy streamingowe i już nigdy nie przegap pojawienia się nowych filmów lub odcinków seriali. Bądź na bieżąco dzięki JustWatch. Co nowego na Netflix, Amazon Prime Video, Chili? Od razu dowiesz się, kiedy coś zostanie dodane w ofercie twoich ulubionych serwisów streamingowych. Nasze filtry umożliwią wybór treści, która cię interesuje a twój wybór zostanie zapamiętany na pasku WatchBar. "

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Przeczytaj także Top 10: Najlepsze seriale kryminalne dostępne na Netflix

Serwis oczywiście pozwala nam na przeszukiwane katalogu filmów, w których możemy użyć filtrów - wśród z nich znajdują się głównie podstawowe czynniki, takie jak rok produkcji, ocena na IMDb i Filmwebie, gatunek filmowy, czy cena w serwisach VOD. Oprócz tego użytkownicy mogą stworzyć swoje własne Watchlisty, żeby zapisać ulubione programy, a następnie sprawdzać, czy seriale zmieniły swoje "miejsce zamieszkania" (trafiły na inną platformę), a nawet odtwarzać materiały bezpośrednio na stronie, jeżeli powiązaliśmy swoje konta na serwisach streamingowych z profilem w JustWatch.

Serwis JustWatch jest na bieżąco aktualizowany i znajdziecie go pod adresem JustWatch.com/pl. 

Kamil Kacperski
Tagi: Netflix Amazon Prime HBO GO