W "Wonder Woman 1984" powróci uśmiercona postać

Sergiusz Kurczuk
02.11.2018 09:37
W "Wonder Woman 1984" powróci uśmiercona postać Fot. materiały promocyjne

W 2. części "Wonder Woman" zobaczymy znajomą twarz. Według najnowszych informacji, do sequela powróci gwiazda serialu "House of Cards". 

Film "Wonder Woman" w reżyserii Patty Jenkins został okrzyknięty feministycznym kinem superbohaterskim. Chociaż pojawiły się głosy, że to dość naiwny feminizm, miliony dziewczynek, nastolatek i dorosłych kobiet na całym świecie zobaczyły w tytułowej bohaterce wzór silnej postaci żeńskiej godny naśladowania. Obecnie trwają pracę nad drugą częścią przygód Diany Prince. Potwierdzono, że do obsady oprócz Gal Gadot powróci inna aktorka słynąca z ról przywódczyń. Chodzi o Robin Wright. 

"Wonder Woman 1984" - Robin Wright ponownie jako generał Antiope 

Jak podaje serwis Variety, w 2. części "Wonder Woman" ponownie pojawi się postać dowódczyni Amazonek. W generał Antiope po raz kolejny wcieli się Robin Wright. Fanów aktorki nie powinno to dziwić, ponieważ artystka słynie z ról twardych bohaterek, a także udziela się społecznie w akcjach, które są związane z prawami kobiet. W 1. części bohaterka Wright poniosła bohaterską śmierć. Akcja nowej "Wonder Woman" dzieje się, jak sugeruje tytuł, w połowie lat 80. XX wieku, czyli czasie rozkwitu ruchów feministycznych. Wright wypowiedziała się na temat swojej roli, nawiązując do tego wątku. 

To będzie ikoniczny czas: mała Wonder Woman w wirze tego ruchu. A co symbolizuje Wonder Woman, stworzona w latach 40.? Sprawiedliwość, równość i mówienie prawdy. Grać w formie wzmocnienia tych cech jako generał Wonder Woman jest naprawdę fantastycznie.

Generał Antiope jest dość ważną postacią w filmie Jenkins. Amazonka stała się jedną z najpotężniejszych wojowniczek Themiscyry. Jest siostrą królowej Hipolity i to właśnie ona była odpowiedzialna za trening młodej Diany. Zginęła w walce z żołnierzami, którzy zaatakowali jej ojczyznę.

Nie wiadomo jak twórcy przywrócą Antiope do życia. Prawdopodobnie zobaczymy tę bohaterkę w retrospekcjach. 

To jednak niejedyna rola Wright w ostatnim czasie, prezentująca silną kobiecą osobowość. Aktorka wystąpiła jako główna bohaterka w finale serialu Netfliksa "House of Cards". W poprzednich sezonach pełniła ważną rolę, ale tym razem zobaczymy ją jako prezydentkę Ameryki. 

"Wonder Woman 1984" - kiedy premiera?

Jak potoczą się dalsze losy Claire Underwood po śmierci jej męża? Fani serialu dowiedzą się niebawem, bo 6. sezon "House of Cards" trafi do oferty Netfliksa już 2 listopada 2018 roku. Na powrót generał Antiope będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Pierwotna data premiery "Wonder Woman 1984" była planowana na listopad 2019 roku. W październiku tego roku pojawiła się jednak informacja o przesunięciu debiutu filmu. Kontynuacja przygód walecznej Amazonki trafi na duży ekran dopiero 5 czerwca 2020 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.