06.03.2018 10:53

W aktorskim „Alladynie” pojawią się dwie nowe piosenki

Tekściarze do „La La Land”, czyli Benj Pasek i Justin Paul przygotują nowe utwory na potrzeby disneyowskiego filmu w reżyserii Guya Ritchiego.

Benj Pasek i Justin Paul na Złotych Globach 2018
Foto: Carlos Amaya/Sipa USA/East News

Po sukcesach odniesionych przez „Księgę Dżungli” i „Piękną i Bestię”, Disney jest ośmielony i planuje mocną ekspansje aktorskich wersji swoich animacji. Do reżyserii „Alladyna”, zatrudnili brytyjskiego reżysera, Guya Ritchiego, który ma duże doświadczenie w robieniu filmów o ludziach balansujących na granicach prawa. A taką właśnie osobą jest tytułowy rzezimieszek, który próbuje zdobyć serce księżniczki Jaśminy.

Ale jak wiadomo, nie samą fabułą filmy Disneya stoją. Wiele z nich swoje sukcesy zawdzięcza wpadającymi w ucho utworami, które pamięta się przez lata. Najlepszymi przykładami są „Król Lew”, „Pocahontas”, czy „Kraina Lodu”. Piosenki z tych filmów wpisały się w kanon muzyki filmowej. Dlatego nikogo nie powinno dziwić, że w „Alladynie” Guya Ritchiego, muzyka również będzie grała... pierwsze skrzypce.

Nowe utwory do „Alladyna” skomponują Justin Paul i Benj Pasek

Co jest potrzebne do tego, by napisać wpadający w ucho utwór? Dobrzy kompozytorzy, ale również i tekściarze, którzy przygotują łatwe do zapamiętania i zrozumienia słowa. Idąc tym tropem, Disney i Ritchie postanowili zatrudnić do swojego filmu najlepszych twórców ostatnich lat, Justina Paula i Benjego Paska. Muzycy otrzymali w 2017 roku Oscara za tekst do utworu „City of Stars”, skomponowanego na potrzeby filmu „La La Land”. W rozmowie z Variety przeprowadzonej na czerwonym dywanie podczas Oscarów 2018, Pasek potwierdził, że kreatywny duet pracuje przy „Alladynie”:

"

Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że możemy współpracować z jednym z naszych bohaterów, Alanem Menkenem (kompozytor muzyki do oryginalnego „Alladyna”). Stworzyliśmy dla niego teksty do dwóch nowych utworów, które będą w filmie Ritchiego. Świetna sprawa, nie możemy uwierzyć, że jesteśmy teraz częścią disneyowskiej rodziny. "

Tak brzmi oscarowa piosenka, przy której pracowali Pasek i Paul:

„Alladyn” - kiedy premiera aktorskiego filmu?

Niestety nadchodzący film Guya Ritchiego jest jeszcze w odległej przyszłości. Disney planuje datę premiery na lato 2019 roku, zatem fani będą zmuszeni jeszcze poczekać. Wiemy, że w filmie wystąpią Mena Massoud w roli tytułowej, w Jaśminę wcieli się Naomi Scott, zaś Dżinnem będzie Will Smith. Plotki twierdzą również, że Tom Hardy wcieli się w Jaffara, ale niestety, na razie są to tylko plotki. 

Paski męskie - jaki typ wybrać?

Kamil Kacperski
Tagi: News Guy Ritchie