W aktorskim "Zakochanym kundlu" wystąpią prawdziwe psy

Kamil Kacperski
18.12.2018 14:33
W aktorskim "Zakochanym kundlu" wystąpią prawdziwe psy Fot. kadr z filmu "Zakochany kundel"

Takie rewelacje opowiedział Thomas Mann, który wcieli się we właściciela suczki Lady. Ciekawe, czy w takim razie w napisach końcowych pojawi się komunikat "UWAGA! W filmie nie ucierpiały żadne zwierzęta"?

"Zakochany kundel" to jedna z najbardziej znanych bajek Disneya wyprodukowanych w XX wieku. Głównymi bohaterami historii są elegancka suczka Lady oraz kundel Tramp. Fabuła produkcji to klasyczny przykład moralizatorskiej opowieści o tym, że różnice w "szlachetności krwi" wcale nie muszą z góry przekreślać znajomości. Piękny film doczekał się nawet kontynuacji, którą obejrzeć mogliśmy w 2001 roku. 

Nie tak dawno Disney poinformował, że zamierza opowiedzieć klasyczną opowieść na nowo - tym razem używając jednak prawdziwych aktorów i CGI. W obsadzie pojawiła się Tessa Thompson (zagra Lady, znana z m.in. "Thora: Ragnarok" i obydwóch części "Creeda") oraz Justin Theroux (Tramp, "Pozostawieni" i "Mulholland Drive"), a także m.in. Thomas Mann. Aktor wcieli się we właściciela Lady, Jima Deara. Mann wypowiedział się na temat nadchodzącego projektu i zdradził, że w filmie pojawią się prawdziwe zwierzęta:

Mamy tu prawdziwe psy - a kto nie chciałby zobaczyć, jak dwa psy całują się nad talerzem spaghetti? To dla mnie główna atrakcja tego filmu, czuć tu charyzmę tych prawdziwych stworzeń. "Zakochany kundel" trafił do kin w 1955 roku. Ja naprawdę rozumiem ludzi, którzy nie chcą, żebyśmy "niszczyli oryginał". Ale my go nie przerabiamy - to tylko wersja aktorska.

Zakochany kundel skupi się na postaciach ludzkich?

Aktor zdradził również, że fabuła filmu "Zakochany kundel" skupi się bardziej na postaciach ludzkich, a nie tylko zwierzętach:

Uważam, że to ulepszona wersja świata, który widzieliście w wersji z 1955 roku. Oczywiście ludzkie postacie są tu nieco bardziej rozwinięte. Nie jesteśmy już twarzami majaczącymi gdzieś tam w tle - tym razem poznamy je zdecydowanie lepiej.

Reżyserem produkcji jest Charlie Bean, który wcześniej pracował m.in. jako scenarzysta "Laboratorium Dextera", "Atomówek", "SpongeBoba" oraz jako reżyser "Robot Boya" i "LEGO: NINJAGO". Za produkcję będzie odpowiedzialny Brigham Taylor. Mężczyzna czuwał również nad aktorską wersją "Księgi dżungli" z 2016 roku. 

Kiedy premiera Zakochanego kundla?

Premiera "Zakochanego kundla" w wersji aktorskiej odbędzie się w 2019 roku. Film trafi na platformę streamingową Disney+. Innymi projektami Disneya są aktorski "Król Lew", "Alladyn" Guya Ritchiego oraz "Dumbo" Tima Burtona.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.