18.12.2018 14:33

W aktorskim "Zakochanym kundlu" wystąpią prawdziwe psy

Takie rewelacje opowiedział Thomas Mann, który wcieli się we właściciela suczki Lady. Ciekawe, czy w takim razie w napisach końcowych pojawi się komunikat "UWAGA! W filmie nie ucierpiały żadne zwierzęta"?

W aktorskim "Zakochanym kundlu" wystąpią prawdziwe psy
foto: kadr z filmu "Zakochany kundel"

"Zakochany kundel" to jedna z najbardziej znanych bajek Disneya wyprodukowanych w XX wieku. Głównymi bohaterami historii są elegancka suczka Lady oraz kundel Tramp. Fabuła produkcji to klasyczny przykład moralizatorskiej opowieści o tym, że różnice w "szlachetności krwi" wcale nie muszą z góry przekreślać znajomości. Piękny film doczekał się nawet kontynuacji, którą obejrzeć mogliśmy w 2001 roku. 

Nie tak dawno Disney poinformował, że zamierza opowiedzieć klasyczną opowieść na nowo - tym razem używając jednak prawdziwych aktorów i CGI. W obsadzie pojawiła się Tessa Thompson (zagra Lady, znana z m.in. "Thora: Ragnarok" i obydwóch części "Creeda") oraz Justin Theroux (Tramp, "Pozostawieni" i "Mulholland Drive"), a także m.in. Thomas Mann. Aktor wcieli się we właściciela Lady, Jima Deara. Mann wypowiedział się na temat nadchodzącego projektu i zdradził, że w filmie pojawią się prawdziwe zwierzęta:

"

Mamy tu prawdziwe psy - a kto nie chciałby zobaczyć, jak dwa psy całują się nad talerzem spaghetti? To dla mnie główna atrakcja tego filmu, czuć tu charyzmę tych prawdziwych stworzeń. "Zakochany kundel" trafił do kin w 1955 roku. Ja naprawdę rozumiem ludzi, którzy nie chcą, żebyśmy "niszczyli oryginał". Ale my go nie przerabiamy - to tylko wersja aktorska. "

Zakochany kundel skupi się na postaciach ludzkich?

Aktor zdradził również, że fabuła filmu "Zakochany kundel" skupi się bardziej na postaciach ludzkich, a nie tylko zwierzętach:

"

Uważam, że to ulepszona wersja świata, który widzieliście w wersji z 1955 roku. Oczywiście ludzkie postacie są tu nieco bardziej rozwinięte. Nie jesteśmy już twarzami majaczącymi gdzieś tam w tle - tym razem poznamy je zdecydowanie lepiej. "

Reżyserem produkcji jest Charlie Bean, który wcześniej pracował m.in. jako scenarzysta "Laboratorium Dextera", "Atomówek", "SpongeBoba" oraz jako reżyser "Robot Boya" i "LEGO: NINJAGO". Za produkcję będzie odpowiedzialny Brigham Taylor. Mężczyzna czuwał również nad aktorską wersją "Księgi dżungli" z 2016 roku. 

Kiedy premiera Zakochanego kundla?

Premiera "Zakochanego kundla" w wersji aktorskiej odbędzie się w 2019 roku. Film trafi na platformę streamingową Disney+. Innymi projektami Disneya są aktorski "Król Lew", "Alladyn" Guya Ritchiego oraz "Dumbo" Tima Burtona.

Kamil Kacperski
Tagi: Zakochany kundel Disney Plus