W jaki sposób Doktor Strange zobaczył przyszłość, skoro umarł? Nowa usunięta scena z "Endgame" odpowiada na to pytanie

20.11.2019 13:27
W jaki sposób Doktor Strange zobaczył przyszłość, skoro umarł? Nowa usunięta scena z "Endgame" odpowiada na to pytanie Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

Na Disney+ pojawiła się nowa usunięta scena z filmu "Avengers: Endgame", która tłumaczy słynną wizję Doktora Strange'a. Jak zobaczył przyszłość?

Jedna ze scen "Avengers: Infinity War" pokazała potęgę Doktora Strange'a, który był w stanie zobaczyć ponad 4 milionów różnych wersji scenariusza zakończenia walki z Thanosem. Tylko jeden kończył się pozytywnie dla superbohaterów Marvela. Ten fragment robi wrażenie, jednak po głębszym namyśle rodzi pewne znaczące pytania. W końcu fani otrzymali na nie odpowiedzi.

"Avengers: Endgame" - nowa usunięta scena z filmu Marvela

Doktor Strange to jeden z najpotężniejszych superbohaterów. Po "Avengers: Endgame" jego moc trochę się zmniejszyła, bo stracił Kamień Czasu, ale nadal może pochwalić się potęgą, której pozazdrościłby mu nie jeden heros.

Przeczytaj także

Tylko on był w stanie zapanować nad Okiem Agamotto i w ciągu kilku sekund przyswoić sobie miliony różnych zakończeń pojedynku z Szalonym Tytanem. Fani szybko jednak odkryli, że ten pomysł scenarzystów nie jest bez skazy. W filmie "Doktor Strange" Ancient One tłumaczy swojemu uczniowi, że nie wie, co czeka ją po śmierci, ponieważ nie może zobaczyć wydarzeń, które rozegrają się, gdy już jej nie będzie. Tymczasem Stephen Strange doskonale wiedział, co wydarzy się w przyszłości, mimo iż w niedługim czasie po wizji, został zabity przez Thanosa, który zdobył wszystkie Kamienie Nieskończoności.

Przeczytaj także

Film "Avengers Endgame" trafił na platformę Disney+ wzbogacony o dodatkowe usunięte sceny. W jednej z nich pojawia się alternatywny dialog Hulka z Ancient One. Do spotkania doszło po podróży w czasie. Banner cofnął się do roku 2012 i próbował przekonać Ancient One do oddania mu Kamienia Czasu. W usuniętej scenie mistyczka wyjaśniła mu naturę działania Rękawicy Nieskończoności. Istoty wymazane za jej pomocą nie giną - są jedynie wymazane z istnienia. Z tego powodu, można ich przywrócić do życia.

Przeczytaj także

Z tego powodu bohaterowie zabici w konwencjonalny sposób - Gamora, Vision i Black Widow nie powrócili do życia w przeciwieństwie do innych poległych herosów. Z tego samego powodu Strange mógł poznać bieg wydarzeń, nawet kiedy już nie istniał.

Przeczytaj także

Zobacz też: Hulk w zbroi Iron Mana i Kapitan Marvel w "Age of Ultron" - nowe usunięte sceny z filmów Marvela

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.