W jaki sposób obsada „Avengers: Infinity War” dowiedziała się, kto zginie?

Kamil Kacperski
02.08.2018 13:13
W jaki sposób obsada „Avengers: Infinity War” dowiedziała się, kto zginie? Fot. kadr z filmu

Producentka wykonawcza filmu wypowiedziała się na temat licznych ofiar Thanosa w finale „Infinity War”, a konkretnie na temat tego, w jaki sposób aktorzy dowiedzieli się, kto dokona żywota w najnowszym filmie MCU.

Obsada nie miała zielonego pojęcia, kto zginie, dopóki nie kręcono ostatnich scen z ich udziałem. Wydaje się być to nieco oczywiste, ale uważajcie, bo w tekście są spoilery z „Avengers: Infinity War”.

Finałowe momenty 3. filmu z serii „Avengers” przyniosły ogromne straty dla wszechświata. My, jako widzowie, zostaliśmy jedynie obdarzeni scenami śmierci kilkunastu superherosów należących do Avengerów oraz Strażników Galaktyki i na razie nie wiemy, jak wygląda reszta galaktyki po pstryknięciu Thanosa. I tak jak my do samego końca nie wiedzieliśmy, czy bohaterom się uda zatrzymać Szalonego Tytana, tak samo w niewiedzy trzymani byli aktorzy wcielający się w superbohaterów.

Nikt nie wiedział, kto umrze w Infinity War

Na temat śmierci bohaterów wypowiedziała się producentka wykonawcza „Infinity War”, Trinh Tran, która w materiałach dodatkowych zawartych w cyfrowej wersji filmu opowiedziała, w jaki sposób zdradzono obsadzie niezbyt przyjemne wiadomości dotyczące przyszłości ich postaci:

Przed sceną pstryknięcia zebraliśmy całą obsadę, która otoczyła reżyserów, którzy właściwie wyjawili im na czym będzie polegała sekwencja, którą tego dnia będą kręcić. Wtedy też zdradzili, kto nie przeżyje starcia z Thanosem.

Wszystkie tajemnice były spowodowane tym, że nikt nie chciał, aby informacje wyszły na światło dzienne przed premierą filmu. Nad produkcją pracowało około 6 tysięcy osób, więc priorytetem podczas nagrań było ograniczenie ilości osób z wiedzą do minimum. Tak przynajmniej stwierdził jeden z reżyserów, Joe Russo:

Widownia jest tak dobra w przewidywaniu fabuły, że czasami nawet najmniejsza wskazówka może im wskazać, w którą stronę pójdzie historia. Więc pracowaliśmy naprawdę mocno nad tym, aby żaden z sekretów nie wyszedł na jaw. To chyba największa produkcja, którą możesz mieć - nad filmem pracowało około 6 tysięcy osób rozsianych po całym świecie.

Avengers: Infinity War - kiedy premiera na DVD?

Dystrybutor domowego wydania, Galapagos Films, zapowiedział, że polska premiera płyt odbędzie się 5 września 2018 roku. Fani MCU będą mogli nabyć film w formie DVD, Blu-Ray, Blu-Ray 3D i Blu-Ray 3D w steelbooku. Kinowa premiera „Avengers 4” została zapowiedziana na 3 maja 2019.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.