02.08.2018 13:13

W jaki sposób obsada „Avengers: Infinity War” dowiedziała się, kto zginie?

Producentka wykonawcza filmu wypowiedziała się na temat licznych ofiar Thanosa w finale „Infinity War”, a konkretnie na temat tego, w jaki sposób aktorzy dowiedzieli się, kto dokona żywota w najnowszym filmie MCU.

Avengers: Infinity War
foto: kadr z filmu

Obsada nie miała zielonego pojęcia, kto zginie, dopóki nie kręcono ostatnich scen z ich udziałem. Wydaje się być to nieco oczywiste, ale uważajcie, bo w tekście są spoilery z „Avengers: Infinity War”.

Finałowe momenty 3. filmu z serii „Avengers” przyniosły ogromne straty dla wszechświata. My, jako widzowie, zostaliśmy jedynie obdarzeni scenami śmierci kilkunastu superherosów należących do Avengerów oraz Strażników Galaktyki i na razie nie wiemy, jak wygląda reszta galaktyki po pstryknięciu Thanosa. I tak jak my do samego końca nie wiedzieliśmy, czy bohaterom się uda zatrzymać Szalonego Tytana, tak samo w niewiedzy trzymani byli aktorzy wcielający się w superbohaterów.

Nikt nie wiedział, kto umrze w Infinity War

Na temat śmierci bohaterów wypowiedziała się producentka wykonawcza „Infinity War”, Trinh Tran, która w materiałach dodatkowych zawartych w cyfrowej wersji filmu opowiedziała, w jaki sposób zdradzono obsadzie niezbyt przyjemne wiadomości dotyczące przyszłości ich postaci:

"

Przed sceną pstryknięcia zebraliśmy całą obsadę, która otoczyła reżyserów, którzy właściwie wyjawili im na czym będzie polegała sekwencja, którą tego dnia będą kręcić. Wtedy też zdradzili, kto nie przeżyje starcia z Thanosem. "

Wszystkie tajemnice były spowodowane tym, że nikt nie chciał, aby informacje wyszły na światło dzienne przed premierą filmu. Nad produkcją pracowało około 6 tysięcy osób, więc priorytetem podczas nagrań było ograniczenie ilości osób z wiedzą do minimum. Tak przynajmniej stwierdził jeden z reżyserów, Joe Russo:

"

Widownia jest tak dobra w przewidywaniu fabuły, że czasami nawet najmniejsza wskazówka może im wskazać, w którą stronę pójdzie historia. Więc pracowaliśmy naprawdę mocno nad tym, aby żaden z sekretów nie wyszedł na jaw. To chyba największa produkcja, którą możesz mieć - nad filmem pracowało około 6 tysięcy osób rozsianych po całym świecie. "

Avengers: Infinity War - kiedy premiera na DVD?

Dystrybutor domowego wydania, Galapagos Films, zapowiedział, że polska premiera płyt odbędzie się 5 września 2018 roku. Fani MCU będą mogli nabyć film w formie DVD, Blu-Ray, Blu-Ray 3D i Blu-Ray 3D w steelbooku. Kinowa premiera „Avengers 4” została zapowiedziana na 3 maja 2019.

Kamil Kacperski
Tagi: News Avengers: Infinity War