W jaki sposób stworzono efekty specjalne do „Black Panthera”?

Kamil Kacperski
18.05.2018 14:58
W jaki sposób stworzono efekty specjalne do „Black Panthera”? Fot. kadr z wideo

Nadzorujący efekty specjalne w Method Studios Daryl Sawchuk udzielił portalu wywiadowi Wired, w którym opowiedział w jaki sposób powstały cyfrowe wersje strojów Killmongera, Black Panthera, a także jak wyglądały prace nad sekwencją akcji z końca filmu. 

„Black Panther” osiągnął ogromny sukces komercyjny i artystyczny, ale wciąż nie pozostawał bez wad - jedną z nich były definitywnie niedopracowane do końca efekty specjalne, które momentami bardzo utrudniały seans. Zwłaszcza w scenie, w której odbywa się ostateczny pojedynek między Killmongerem i Black Pantherem. Panowie spadają z wysokości, a ich lot wygląda jakby był wyrwany żywcem z gry z czasów Playstation 2.

Nie wszystkich jednak to zraziło - do tej grupy definitywnie zalicza się portal Wired, który przeprowadził wywiad z Darylem Sawchukiem, artystą odpowiedzialnym za animacje w „Black Pantherze”. Artysta opowiedział w jaki sposób przygotowano stroje Killmongera i T'Challi, a także zdradził, jak nagrywano sceny z ostatniej potyczki filmu, która odbywała się na polach Wakandy. Zobaczcie sami:

Black Panther rozłożony na czynniki pierwsze

Osoby, które nie interesują się technologią, terminologią związaną z efektami specjalnymi ani filmoznawstwem, również znajdą w wideo coś dla siebie - w tle widzimy sceny z filmu, w których nie jest jeszcze nałożone CGI. Zobaczenie na własne oczy tego, jak na przestrzeni miesięcy zmieniał się film, bardzo często jest ciekawym doświadczeniem. Dokładnie tak samo jest również i w przypadku „Black Panthera”.

Film pojawił się w kinach 14 lutego 2018 roku, a 15 maja 2018 roku ukazał się na DVD, Blu Ray oraz w wersji cyfrowej. Black Panthera mamy wciąż okazję zobaczyć w filmie „Avengers: Infinity War”, który zadebiutował 25 kwietnia 2018 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.