Kolejny bezprecedensowy krok wytwórni filmowej. Polski horror trafił na Netflixa przed premierą kinową!

20.03.2020 09:31
Kolejny bezprecedensowy krok wytwórni filmowej. Polski horror trafił na Netflixa przed premierą kinową! Fot. . -Michał-Chojnacki-Akson-Studio/mat. prasowe

Bezprecedensowy ruch! Polski horror „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, który miał trafić do kin 13 marca, w dniu ogłoszenia państwowej kwarantanny, wpadł właśnie do biblioteki serwisu streamingowego Netflix.

Epidemia koronawirusa źle wpłynęła na branżę rozrywkową. Kina, teatry i inne przybytki kultury zostały z dnia na dzień zamknięte. Jedną z ofiar tego działania były filmy, których premiery kinowe miały odbyć się w marcu. Wśród nich znalazł się polski horror „W lesie dziś nie zaśnie nikt”.

Przeczytaj także

"W lesie dziś nie zaśnie nikt" – los się odwrócił

Jego premiera przygotowana była na piątek 13 marca. Był to termin nieprzypadkowy. "W lesie dziś nie zaśnie nikt" jest bowiem pierwszym polskim slasherem, odwołującym się do długiej tradycji filmów, w których zamaskowany morderca zabija niewinne nastolatki. Film „Piątek 13” jest zaś jednym z najbardziej znanych przedstawicieli tego podgatunku horroru.

Teraz, w zaskakującym ruchu, dystrybutor Next Film zdecydował się, że film pojawił się na platformie streamingowej Netflix. Zaledwie tydzień po pierwotnie planowanym dniu premiery.

Czytaj także: "W lesie dziś nie zaśnie nikt", reż. Bartosz M. Kowalski [RECENZJA]

Kolejna kinowa premiera trafia na VOD

To kolejny przykład sprawnego działania dystrybutorów. W podobnym ruchu zadziałała firma Kino Świat, wypuszczając do płatnych serwisów streamingowych film „Sala Samobójców. Hejter”, którego kinowa premiera odbyła się 6 marca.

Przeczytaj także

„W lesie dziś nie zaśnie nikt” to film w reżyserii Bartosza M. Kowalskiego, autora głośnego i często komentowanego debiutanckiego filmu „Plac Zabaw”. Nowa produkcja to hołd oddany slasherom lat 80. 

Czytaj także: "Sala Samobójców. Hejter", reż. Jan Komasa [RECENZJA]

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.