29.10.2019 10:42

"W lesie dziś nikt nie zaśnie" to pierwszy polski horror z krwi i kości? Już jest teaser i data premiery

"W lesie dziś nikt nie zaśnie" to nowy polski horror. Takiego kina w naszym kraju jeszcze nie było. Jest pierwszy teaser i data premiery.

"W lesie dziś nikt nie zaśnie"
Michał Chojnacki/Akson Studio

Horror to bardzo specyficzny gatunek filmowy. Polscy filmowcy do tej pory podejmowali zazwyczaj nieudolne próby stworzenia kina grozy. Czy tym razem będzie inaczej? "W lesie dziś nikt nie zaśnie" to horror, którego w Polsce jeszcze nie było. Widzowie otrzymają bowiem prawdziwe slasherowe widowisko.

Zobacz także: "Doktor Sen" - pierwsze recenzje horroru. Film podobał się nawet Stephenowi Kingowi

"W lesie dziś nikt nie zaśnie": o czym będzie nowy polski horror? Obsada

Slasher to rodzaj horroru, w którym liczba bohaterów stopniowo zmniejsza się w dziwnych okolicznościach. Wydawać by się mogło, że to jeden z najpopularniejszych horrorów, jednak w Ameryce. W Polsce do tej pory twórcy nie zdecydowali się na tego typu kino.

Joker
Joker
Przeczytaj także "Joker" pobił światowy rekord i stał się najlepiej zarabiającym filmem dla dorosłych wszech czasów

Teraz przełomową decyzję podjął Bartosz M. Kowalski. Reżyser tworzy zatem innowatorski horror, z gwiazdorską obsadą w roli głównej. W filmie zobaczymy aktorki młodego pokolenia, które doskonale znamy ze srebrnego ekranu. I tak w horrorze pojawią się: Julia Wieniawa oraz Wiktoria Gąsiewska, które na co dzień możemy oglądać w serialu "Rodzinka.pl" oraz innych produkcjach telewizyjnych. Oprócz nich w obsadzie znaleźli się także m.in.: Gabriela Muskała i Mirosław Zbrojewicz

"W lesie dziś nikt nie zaśnie" opowie o grupie nastolatków uzależnionych od technologii. W pewnym momencie trafiają na obóz, gdzie nie będą mogli korzystać z urządzeń elektronicznych.Wędrówka po lesie zakończy się jednak zupełnie inaczej, niż przewidzieli to organizatorzy. Młodzi ludzie staną oko w oko ze śmiertelnym niebezpieczeństwem. Biorąc pod uwagę gatunek filmu, nie wszystkim uda się przetrwać.

"W lesie dziś nikt nie zaśnie": teaser i data premiery

W sieci pojawił się właśnie pierwszy teaser horroru "W lesie dziś nikt nie zaśnie". Widzimy w nim przerażoną Julię Wieniawę. Z pewnością niedługo pojawią się kolejne zapowiedzi. Jesteśmy ich bardzo ciekawi.

Premiera filmu przewidziana jest na 13 marca 2020 roku. 

Zobacz także: Horrory 2019: Najlepsze filmy. Co warto obejrzeć? [RANKING]

Michał Chojnacki/Akson Studio
Michał Chojnacki/Akson Studio
Michał Chojnacki/Akson Studio
Tagi: Horror polskie filmy