W netfliksowej animacji "Rocko i jego świat" pojawi się transseksualna postać. O czym opowie produkcja?

08.08.2019 11:59
W netfliksowej animacji "Rocko i jego świat" pojawi się transseksualna postać. O czym opowie produkcja? Fot. materiały prasowe Nickelodeon

9 sierpnia 2019 roku na platformie Netflix zadebiutuje kontynuacja serialu animowanego "Rocko i jego świat". Okazuje się, że jeden ze znanych bohaterów zmieni płeć.

"Rocko i jego świat" to popularny serial emitowany niegdyś przez kanał Nickelodeon. 9 sierpnia 2019 roku na Netfliksie zadebiutuje 45-minutowa kontynuacja pod tytułem "Rocko i jego świat: Kiedyś to było". Jak donosi EW, twórcy przygotowali dla fanów nie lada niespodziankę.

"Rocko i jego świat" - transseksualna postać w netfliksowej animacji

Zgodnie z doniesieniem portalu EW, postać znana z oryginalnej produkcji przejdzie proces zmiany płci. Ralph, czyli dziecko Pana i Pani Bighead, w kontynuacji stanie się Rachel. Widzowie nie zostaną jednak postawieni przed faktem dokonanym. Proces zmiany płci przedstawiony zostanie w produkcji.

Przeczytaj także

Twórca "Rocko i jego świat", Joe Murray, potwierdził, że już w przeszłości udało mu się "przemycić" wątek LGBT do serialu. W 1996 roku, w odcinku zatytułowanym "Closet Clown", Pan Bighead zmagał się z pewną tajemnicą. Dotyczyła ona faktu, że bohater był klaunem w mieście, które ich nienawidzi. Murray potwierdził, że ta historia stanowiła alegoryczną przypowieść o zmaganiu się z homoseksualizmem w czasach, gdy w telewizji (a już zwłaszcza na dziecięcym kanale) nie można było mówić o tym wprost. Teraz jednak czasy się zmieniły i twórca może przez przeszkód przedstawiać na antenie to, co chce.

Zobacz też: 10 najpiękniejszych filmów o tematyce LGBT

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.