W nowej części „Hellraisera” pojawi się scena torturowania zwierzęcia?

Sergiusz Kurczuk
09.11.2017 11:00
W nowej części „Hellraisera” pojawi się scena torturowania zwierzęcia? Fot. kadr z filmu Hellraiser

Kolejna część serii „Hellriaser” nie przestanie szokować swoją brutalnością. Reżyser filmu wyjawił krwawe szczegóły jednej ze scen, która pojawi się w sequelu. Widzowie zobaczą dręczenie zwierzęcia. 

Każdy fan horrorów zna serię „Hellriaser” na pamięć. Demoniczny Pinhead znacznie różnił się od zazwyczaj mało wygadanych bohaterów kina grozy lat 80. i chociaż kolejne części (8 filmów!) były coraz gorsze, „Hellriaser” na stałe zapisał się w annałach popkultury. Po dość długiej przerwie postanowiono stworzyć 10. część opowiadającą o wysłanniku piekieł (a raczej mrocznego alternatywnego wymiaru), który w wyjątkowo krwawy sposób karze swoje ofiary. 

Pod koniec października zaprezentowaliśmy Wam wygląd Pinheada, w którego w filmie „Hellriser: Judgment” tym razem wciela się Paul T. Taylor. Pojawiły się jednak nowe doniesienia z planu produkcji. W Movie Crypt Podcast reżyser Gary J. Tunnicliffe postanowił opowiedzieć o jednej z najbardziej szokujących scen w kontynuacji ikonicznego horroru. Okazuje się, że widzowie zobaczą torturowanego psa. 

Nakręciliśmy dwie sekwencje, przy których jedna z aktorek prawie zemdlała. Powiem o tym na antenie i kiedy wszystko wyjaśnię, odetchniecie z ulgą. W scenie wystąpił mały pies. Nie, psu nic się nie stało, ale przeżył pewną... traumę. Nagle podczas nagrywania plan opuściło trzech techników, którzy powiedzieli: „To jest dosłownie popieprzone”.

Filmowiec nie wyjawił, co było przyczyną traumy czworonoga, ale reakcja aktorki i członków ekipy filmowej świadczy, że nie było to zbyt przyjemne. Jak na ironię losu przystało, scena rozrywania człowieka łańcuchami żywcem z pierwszej części, jest określana mianem kultowej, ale kiedy chodzi o krzywdzenie zwierząt, na ekran nie mogą patrzeć nawet najwięksi twardziele. 

Miejmy nadzieję, że psiak przeżył traumę jedynie w filmie, a nie w prawdziwym życiu. Powstało bowiem wiele produkcji, w których pojawiają się rzeczywiste sceny dręczenia (zazwyczaj ze skutkiem śmiertelnym) zwierzaków. Na razie nie wiadomo kiedy nastąpi premiera „Hellriser: Judgment”. Biorąc pod uwagę fakt, że sequel produkuje horrorowa odnoga The Weinstein Company, data może ulec sporemu przesunięciu ze względu na seksaferę w Hollywood

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.