W nowej części „Hellraisera” pojawi się scena torturowania zwierzęcia?

Sergiusz Kurczuk
09.11.2017 11:00
W nowej części „Hellraisera” pojawi się scena torturowania zwierzęcia? Fot. kadr z filmu Hellraiser

Kolejna część serii „Hellriaser” nie przestanie szokować swoją brutalnością. Reżyser filmu wyjawił krwawe szczegóły jednej ze scen, która pojawi się w sequelu. Widzowie zobaczą dręczenie zwierzęcia. 

Każdy fan horrorów zna serię „Hellriaser” na pamięć. Demoniczny Pinhead znacznie różnił się od zazwyczaj mało wygadanych bohaterów kina grozy lat 80. i chociaż kolejne części (8 filmów!) były coraz gorsze, „Hellriaser” na stałe zapisał się w annałach popkultury. Po dość długiej przerwie postanowiono stworzyć 10. część opowiadającą o wysłanniku piekieł (a raczej mrocznego alternatywnego wymiaru), który w wyjątkowo krwawy sposób karze swoje ofiary. 

Pod koniec października zaprezentowaliśmy Wam wygląd Pinheada, w którego w filmie „Hellriser: Judgment” tym razem wciela się Paul T. Taylor. Pojawiły się jednak nowe doniesienia z planu produkcji. W Movie Crypt Podcast reżyser Gary J. Tunnicliffe postanowił opowiedzieć o jednej z najbardziej szokujących scen w kontynuacji ikonicznego horroru. Okazuje się, że widzowie zobaczą torturowanego psa. 

Nakręciliśmy dwie sekwencje, przy których jedna z aktorek prawie zemdlała. Powiem o tym na antenie i kiedy wszystko wyjaśnię, odetchniecie z ulgą. W scenie wystąpił mały pies. Nie, psu nic się nie stało, ale przeżył pewną... traumę. Nagle podczas nagrywania plan opuściło trzech techników, którzy powiedzieli: „To jest dosłownie popieprzone”.

Filmowiec nie wyjawił, co było przyczyną traumy czworonoga, ale reakcja aktorki i członków ekipy filmowej świadczy, że nie było to zbyt przyjemne. Jak na ironię losu przystało, scena rozrywania człowieka łańcuchami żywcem z pierwszej części, jest określana mianem kultowej, ale kiedy chodzi o krzywdzenie zwierząt, na ekran nie mogą patrzeć nawet najwięksi twardziele. 

Miejmy nadzieję, że psiak przeżył traumę jedynie w filmie, a nie w prawdziwym życiu. Powstało bowiem wiele produkcji, w których pojawiają się rzeczywiste sceny dręczenia (zazwyczaj ze skutkiem śmiertelnym) zwierzaków. Na razie nie wiadomo kiedy nastąpi premiera „Hellriser: Judgment”. Biorąc pod uwagę fakt, że sequel produkuje horrorowa odnoga The Weinstein Company, data może ulec sporemu przesunięciu ze względu na seksaferę w Hollywood

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.