20.07.2018 11:38

W nowym „Predatorze” zobaczymy samice groźnych kosmitów

Podczas San Diego Comic Con 2018 pojawiły się informacje dotyczące filmu „Predator”. Okazuje się, że po raz pierwszy zobaczymy samice rasy yautja.

Samica predatora
foto: kadr z komiksu Witchblade/Aliens/Darkness/Predator: Mindhunter

„Predator” Shane'a Blacka zbliża się wielkimi krokami. Podczas San Diego Comic Con 2018 odbył się panel poświęcony kontynuacji słynnej serii o morderczych kosmitach. Okazuje się, że w filmie poznamy kilka szczegółów z życia społecznego kosmicznej rasy yautja, zwanej potocznie predatorami. 

„Predator” - samice predatorów w filmie Shane'a Blacka

W trakcie pierwszego dnia słynnego konwentu, uczestnicy imprezy mieli okazję dowiedzieć się czegoś więcej na temat nowego „Predatora”. Jak donosi portal CBR, podczas panelu poświęconego filmowi wyświetlono fragment przedstawiający doktor Casey Bracket (Olivia Munn) zaatakowanej przez samicę yautja. W klipie z filmu pojawiły się również nowy rodzaj predatora, który różni się od tradycyjnego kosmity wyglądem i rozmiarem.  Zbliżająca się produkcja Blacka będzie debiutem żeńskiej wersji predatora w historii filmowej serii.

To jednak nie pierwszy raz, kiedy pojawiają się samice niebezpiecznych kosmicznych łowców. Fani świata predatorów mieli okazję poznać żeńskie wersje predatorów w komiksach i książkach. W crossoverze „Witchblade/Aliens/Darkness/Predator: Mindhunter” wystąpiła Sister Midnight, w komiksie „Aliens vs. Predator: Deadliest of the Species” widzieliśmy Big Mamę, a w książce „Predator: If It Bleeds” pojawiła się Vagouti. Natomiast w serii „Aliens vs. Predator” jedną z bohaterek była Machiko Noguchi - ludzka kobieta, która przez rok żyła i polowała z klanem yautja, posługując się między innymi charakterystyczną maską predatorów

Przynajmniej jedną samicę predatora zobaczymy już 21 września 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Predator