W prequelu "Rodziny Soprano" pojawi się młody Tony. Kto się w niego wcieli?

Sergiusz Kurczuk
08.01.2019 17:10
W prequelu "Rodziny Soprano" pojawi się młody Tony. Kto się w niego wcieli? Fot. kadr z serialu Rodzina Soprano

Twórca filmowego prequelu serialu "Rodzina Soprano" potwierdził, że na ekranie pojawi się młody Tony Soprano. Kto zagra słynnego gangstera z produkcji HBO?

10 stycznia 2019 roku przypadnie 20. rocznica premiery pierwszego odcinka serialu "Rodzina Soprano". Słynna produkcja HBO cieszyła się sporą popularnością, ponieważ doczekała się sześciu sezonów. Emisja historii pogrążonego w depresji mafioso zakończyła się w roku 2007. Fani mieli nadzieję, że w przyszłości zobaczą jeszcze Jamesa Gandolfiniego w roli Tony'ego Soprano, ale aktor zmarł w 2013 roku. Ta informacja pogrzebała oczekiwania miłośników "Rodziny Soprano". Jednak na początku 2018 roku pojawiła się informacja o filmowym prequelu serialu. Według najnowszych doniesień, w filmie zobaczymy młodego Tony'ego. 

"Rodzina Soprano" - prequel z młodym Tonym Soprano

Z okazji zbliżającej się rocznicy, serwis Deadline postanowił przeprowadzić rozmowę z twórcą serialu Davidem Chasem, który jest odpowiedzialny również za powstający film. Reżyser ujawnił nowe informacje dotyczące prequelu zatytułowanego "The Many Saints of Newark". Do tej pory wiedzieliśmy jedynie, że akcja produkcji będzie działa się w tym samym świecie, który poznaliśmy w "Rodzinie Soprano", a widzowie poznają losy gangu od samego początku jego istnienia, aż do wydarzeń rozpoczynających serial.

Chase zdradził, że w filmie nie zabraknie młodego Tony'ego. Tym razem nie będzie jednak głównym bohaterem. Głównie zobaczymy go jako dziecko. Według domysłów protagonistą zostanie Dickie Moltisanti - ojciec Christophera Moltisantiego, granego w telewizyjnym oryginale przez Michaela Imperioliego. Serial nie zdradził zbyt wielu informacji na temat Dickiego, więc film ma szansę wypełnić tę lukę. Fabuła ma opowiadać o genezie gangu, który powstał w wyniku tarć między afroamerykańskimi mieszkańcami Newark i obywatelami miasta o włoskich korzeniach, do których rzeczywiście doszło w 1967 roku. Chase początkowo był niechętny kontynuacji "Rodziny Soprano".

Byłem przeciwny filmowi przez długi czas i wciąż jestem nim zmartwiony, ale zainteresowałem się Newark, skąd są moi rodzice, gdzie doszło do zamieszek. W tym czasie mieszkałem na przedmieściach New Jersey, a moja dziewczyna pracowała w śródmieściu Newark. Zainteresowałem się całą tą aferą. Zacząłem myśleć o tych wydarzeniach i przestępczości zorganizowanej i zafrapowało mnie połączenie tych dwóch elementów.

"The Many Saints of Newark" - kiedy premiera prequelu "Rodziny Soprano"?

Reżyserem filmu "The Many Saints of Newark" został Alan Taylor, który pracował przy "Rodzinie Soprano", ale również takich serialach jak "Mad Men", "Gra o tron" czy filmie "Thor: Mroczny świat". Chase zajmuje się scenariuszem oraz koprodukuje film. Na razie nie wiadomo, kiedy produkcja trafi do kin, ani kto w niej wystąpi. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.