30.10.2019 12:14

W prequelu "Star Wars IX" zaprezentowano droida bojowego na miarę Transformers

W komiksie "Journey to Star Wars: The Rise of Skywalker - Allegiance" #3 zaprezentowano nowy rodzaj droida bojowego. Robot śmiało mógłby pojawić się w serii "Transformes".

Han Solo: Gwiezdne wojny – historie
foto: kadr z filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie

Uniwersum "Gwiezdnych Wojen" obfituje w różnego rodzaju droidy, które od 1977 roku pojawiły się w kolejnych filmach, książkach, komiksach i grach wideo. Wystarczy, chociażby wymienić  R2-D2, C-3PO, BB-8 czy droidy bojowe z prequeli kosmicznej sagi. Okazuje się jednak, że to nie koniec różnorodności mechanicznych kompanów ludzkich bohaterów "Gwiezdnych Wojen". W komiksie będącym prequelem nadchodzącego IX epizodu pojawił się droid, jakiego jeszcze nie było.

"Gwiezdne Wojny" - największy droid w historii sagi?

Seria "Star Wars" to nie tylko kinowe filmy, ale również poboczne tytuły, które uzupełniają rozbudowany świat odległej galaktyki. Od wielu lat rolę "wypełniacza" wszelkich luk zostawionych w produkcjach z dużego ekranu pełnią komiksy wydawane przez Marvela. Dzięki nim fani "Gwiezdnych Wojen" mają szansę zgłębić poboczne wątki oraz historie wielu bohaterów. W komiksie "Journey to Star Wars: The Rise of Skywalker - Allegiance", który jest wprowadzeniem do najnowszego epizodu trzeciej trylogii, pojawia się naprawdę potężna maszyna.

Journey to Star Wars: The Rise of Skywalker -- Allegiancea #3

W trzecim numerze komiksu stworzonego przez Ethana Sacksa, Luke'a Rossa, Claytona Cowlesa i Lee Loughridge'a, generał Leia zabiera swoją ekipę na planetę Mon Cala zamieszkiwaną przez rasę nie tylko przez Mon Calamari, ale również Quarrenów - humanoidów mających cechy kalmarów. Niestety dyplomatyczna misja kończy się fiaskiem, kiedy mieszkańcy planety postanawiają odrzucić propozycję rebeliantów. Obawiają się bowiem, że współpraca z Ruchem Oporu sprowadzi na nich gniew Najwyższego Porządku.

Rey i spółka zostaje zakuta w łańcuchy, co powoduje, że młoda Jedi wybucha gniewem. Zostaje więc wyzwana na tradycyjny pojedynek mieszkańców Mon Cali - walkę gladiatorów. Zwycięzca może wyjść wolny, ale warunkiem jest zabicie oponenta, którego szczątki kończą jako pokarm podwodnych padlinożerców. Rey lekkomyślnie zgadza się na pojedynek. Wpada w pułapkę zastawioną przez Quarrena imieniem Chadkol. Dziewczyna musi stoczyć walkę z droidem RK-9.

Journey to Star Wars: The Rise of Skywalker -- Allegiancea #3

Maszyna przypomina nieco droidy bojowe z prequeli "Gwiezdnych Wojen" z tym wyjątkiem, że liczy kilka pięter wzrostu. Rey od samego początku nie ma szans z potworem. Do walki dano jej jedynie elektryczny kij. Posługuje się co prawda Mocą, ale robot jest o wiele potężniejszy. Do akcji w ostatniej chwili wkracza Rose, która niszczy droida. Co prawda łamie zasady umowy, ale ratuje życie Rey.

Zobacz: "Gwiezdne Wojny IX" - zaprezentowano nowego kosmitę. Czy odpowiada za zmianę C-3PO?

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - kiedy premiera?

Prawdopodobnie wątek zaprezentowany w komiksie, nie zostanie podjęty w nadchodzącym filmie, ale twórcy ukazali w ten sposób beznadzieja sytuację, w której znalazła się reszta Ruchu Oporu. Do niedawna część mieszkańców Mon Cali była po stronie rebeliantów, jednak śmierć admirała Ackbara zmieniała ten stan rzeczy. Kto przyjdzie z pomocą bohaterom filmu J.J Abramsa? Dowiemy się już 19 grudnia 2019 roku, kiedy IX epizod wejdzie na ekrany kin.

Zobacz też: Dzień „Gwiezdnych wojen”: W jakiej kolejności oglądać filmy sagi?

Tagi: News Transformers Star Wars Komiks Marvel Comics Gwiezdne wojny: Epizod IX