W remake’u „Króla Lwa” w Skazę wcieli się Chiwetel Ejiofor?

04.08.2017 15:46
W remake’u „Króla Lwa” w Skazę wcieli się Chiwetel Ejiofor? Fot. kadr z wideo

Po kasowym sukcesie „Księgi Dżungli” Disney zapowiedział odnowienie kolejnego klasyku, w którym jedną z głównych ról prawdopodobnie otrzyma Chiwetel Ejiofor. 

Już niedługo będziemy mogli znów zagłębić się w historię młodego Simby, jednak tym razem będzie ona wspierana nowoczesnymi efektami specjalnymi. Disneyowska animacja z 1994 roku doczeka się aktorskiej wersji. Za realizację tego projektu odpowiada Jon Favreau, który współpracował już z Disneyem przy projekcie „Księga Dżungli”. Sam reżyser w jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, że jest bardzo podekscytowany tym przedsięwzięciem.

Niedawno ogłoszono część obsady. Simbę ma zagrać piosenkarz i aktor Donald Glover, znany z między innymi z takich filmów, jak „Spider-Man: Homecoming”, z kolei James Earl Jones, który zaliczył rolę w serii „Gwiezdne Wojny”, ponownie wcieli się w Mufasę. W roli Pumby wystąpi Seth Rogen, mający na swom koncie rolę w komedii „Sąsiedzi”, Billy Eichner znany z „Angry Birds” zagra Timona, a dzioborożca Zazu przedstawi nam brytyjski komik John Oliver, który podkładał głos pod Lalusia w filmie „Smerfy”.

Według serwisu TheWrap to właśnie Chiwetel Ejiofor, który ma na swoim koncie role w produkcjach „Zniewolony” i „Doktor Strange”, ma zagrać stryja Simby, jednakże aktor jeszcze nie skomentował tej informacji. Spekulowano też, że w Skazę wcieli się Hugh Jackman, jednak jego menadżer stanowczo temu zaprzeczył.

Nowy „Król Lew” ma, tak samo jak „Piękna i Bestia”, zachować wszystkie oryginalne piosenki z produkcji z 1994 roku. Premiera filmu została wyznaczona na 19 lipca 2019 roku. 

Disney w ostatnich miesiącach stawia na remake'i starych klasyków, dzięki czemu w kinach mogliśmy poza „Księgą Dżungli” i „Piękną i Bestię” oglądać „Kopciuszka”. Wytwórnia ma w planach o wiele więcej takich realizacji, m.in. „Mulan” i wywołującego wiele kontrowersji „Aladyna”. W Dżina ma się wcielić Will Smith, jednak z obsadzeniem samego Aladyna jest już o wiele większy problem...

Aleksandra Barchwic

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.