27.11.2018 09:03

W remake'u "Króla Lwa" wystąpi zupełnie nowa postać

Nowy "Król Lew" nie tylko będzie różnił się sposobem animacji. Widzowie zobaczą nową bohaterkę, której nie było w oryginale. Wcieli się w nią aktorka znana z serialu "BoJack Horseman".

W remake'u "Króla Lwa" wystąpi zupełnie nowa postać
foto: kadr z filmu Król Lew

Disney postanowił zabrać się za własną klasykę i podać ją w odświeżonej wersji, która będzie atrakcyjna wizualnie dla nowych pokoleń, a w starych rozbudzi sentyment sprzed lat. Jednym z nadchodzących filmów jest "Król Lew", na którego czeka naprawdę wielu widzów. W drugiej połowie listopada 2018 roku pojawiła się pierwsza zapowiedź produkcji. Zwiastun pobił rekordy wyświetleń, a fani zestawiali sceny z trailera z oryginałem z 1994 roku. Okazuje się jednak, że w filmie pojawi się kilka znaczących zmian. Jedną z nich jest zupełnie nowa postać.

"Król Lew" - kim jest nowa postać?

Jak podaje Variety, w nowej wersji "Króla Lwa" zobaczymy bohaterkę, której nie było w kreskówce sprzed prawie trzydziestu lat. Na razie nie zdradzono jej imienia, ale wiadomo, jakiego gatunku będzie nowe zwierzątko oraz która aktorka podłoży pod nie głos. Nowa postać będzie ryjoskoczkiem - małym uroczym afrykańskim ssakiem z rodziny ryjkonosowatych.

Według informacji stworzenie przemówi głosem Amy Sedaris - aktorce znanej z takich seriali jak "BoJack Horseman", czy "Unbreakable Kimmy Schmidt".

Amy Sedaris

To nie jedyna zmiana, jaka czeka animowanych bohaterów "Króla Lwa". Twórcy postanowili odejść od kreskówkowej maniery ukazywania zwierzęcych bohaterów w podobnym ujęciu jak postacie ludzkie. Widać to chociażby w słynnej scenie wzniesienia małego Simby. Rafiki porusza się zupełnie inaczej niż oryginalna postać i zdecydowanie bliżej mu do zachowania prawdziwego mandryla.

"Król Lew" - kiedy premiera?

To nie pierwsza zmiana w "aktorskim" remake'u Disneya. W poprzednich filmach również zdarzały się nowe pomysły widoczne we wprowadzeniu nowych postaci czy całych wątków. Jakie jeszcze odstępstwa od oryginału zobaczymy w nowej wersji "Króla Lwa"? Przekonamy się za kilka miesięcy. Film ma trafić do polskich kin dopiero 19 lipca 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Król Lew Disney BoJack Horseman