01.06.2018 11:01

W sieci pojawił się dokładny opis fabuły nadchodzącego filmu o X-Men „Mroczna Phoenix”

Studio FOX odpowiedzialne za nadchodzący film o X-Men przeprowadziło pokazy próbne „Mrocznej Phoenix”, dzięki czemu poznaliśmy szczegóły fabuły, a także pierwsze opinie na temat nowej produkcji o mutantach. Uwaga, tekst jest przepełniony spoilerami!

W sieci pojawił się dokładny opis fabuły nadchodzącego filmu o X-Men „Mroczna Phoenix”
foto: materiały prasowe

„Mroczna Phoenix” miała początkowo zadebiutować w kinach już w listopadzie 2018 roku, ale po ogłoszeniu, że Disney zakupił filmowy oddział firmy FOX, nastąpiły duże zmiany w planach wydawniczych. Miejsce filmu o X-Men zajęła biograficzna produkcja o zespole Queen, a premiera adaptacji komiksu została przeniesiona na luty 2019 roku. 

Nie mniej, FOX postanowił przeprowadzić pokazy testowe produkcji, a osoby, które miały okazję zobaczyć „Mroczną Phoenix” podzieliły się na Reddicie swoimi przemyśleniami na temat filmu, a także dokładnie opisały fabułę nadchodzącego obrazu o superbohaterskiej drużynie mutantów. Po raz kolejny przypominamy, że tekst czytacie na własną odpowiedzialność. 

X-Men niczym Avengers

Według opisu, mutanci są teraz traktowani niczym Avengerowie. Film nie tłumaczy dlaczego ludzkość nagle przestała się bać drużyny X-Men. Mutanci zostają wysłani na misję ratunkową do kosmosu, ponieważ kilkoro astronautów znalazło się w ogromnym niebezpieczeństwie. To właśnie podczas wykonywania tego zadania Jean Grey zostaje „uderzona” przez kosmiczne fale, które „odblokowują” jej moce. W międzyczasie swój heroiczny moment ma również Quicksilver, który tym razem wraz z Nightcrawlerem, ma największy udział w misji ratunkowej. Niestety, scena nie miała podkładu muzycznego w postaci wielkiego przeboju tamtych czasów, ale należy założyć, że jakiś utwór zostanie dodany do tej sekwencji w finalnej wersji filmu. 

Kosmici w świecie X-Men

Nowo nabyta moc Jean sprawia, że dziewczyna traci nad sobą kontrolę i wysyła potężną falę uderzeniową, która powoduje, że statek, z którego X-Men ratowali astronautów rozbija się na obcej planecie. Miejscowi traktują to jako atak ze strony Ziemian i postanawiają wypowiedzieć im wojnę, a także pojmać Phoenix (nie wiemy jednak, skąd wiedzą o istnieniu postaci). Natomiast można prawie definitywnie założyć, że nie są oni Skrullami. Posiadają jednak możliwość przybierania dowolnego kształtu ciała, więc zaczynają infiltrację Ziemi przez przemianę w agentów FBI (lider kosmitów zamienia się w postać Jessiki Chastain).

Mystique umiera 

Film podobno otwiera flashback do dzieciństwa Jean Grey - jej rodzina ginie w wypadku, a ona jedyna przeżywa, ponieważ pod wpływem ogromnego stresu i zagrożenia tworzy pole siłowe, które ją chroni. Po latach okazuje się, że jej ojciec przeżył zderzenie, ale postanowił nie wychowywać swojej córki, ponieważ była mutantką. Dziewczyna chce go odnaleźć, a następnie zamordować w przypływie gniewu spowodowanego mocą Phoenix. Zostaje zatrzymana, ale w trakcie kolejnego transu jej ofiarą pada Mystique/Raven, która niestety nie przeżywa konfrontacji. Śmierć kobiety powoduje, że Jean odrzuca swoje imię i oddaje się całkowicie „mrocznej stronie mocy”.

Magneto znowu złoczyńcą 

Erik Lensherr po raz kolejny stoi ponad prawem. Dowiadujemy się, że założył Bractwo Złych Mutantów, z którym mieszka obecnie na Genoshy, wyspie doskonale znanej fanom komiksowych przygód X-Men. Magneto rządzi w sposób pokojowy i sprawiedliwy, ale wciąż planuje, w jaki sposób podbije Ziemię. Wyjątkowo wbrew swojemu charakterowi, dołącza do niego Bestia. Frank McCoy jest zdruzgotany śmiercią Mystique i dlatego postanawia połączyć siły z Erikiem, który dowiedziawszy się o losie kobiety, którą przez wiele lat kochał, postanawia odnaleźć Jean/Phoenix i zakończyć jej żywot. Jak podoba wam się pomysł na Bestię w roli „tego złego”?

Drużyna nie ma na sobie kostiumów w trakcie końcówki filmu

Według informacji udostępnionych przez widzów, X-Men nie mają na sobie kolorowych strojów, które widzieliśmy na końcu „X-Men: Apokalipsa”, ani nawet czarnych skórzanych kostiumów, które mieliśmy okazje zobaczyć w pierwszych 3 filmach z początku XXI wieku. Mutanci są „po cywilu”, a sama Phoenix jest ubrana w płaszcz, który w żaden sposób nie nawiązuje do komiksowego pierwowzoru. Fani nie będą raczej z tego powodu zadowoleni. 

Jak kończy się „Mroczna Phoenix”?

W trakcie fabuły dowiadujemy się, że kosmiczni najeźdźcy planują zabić wszystkich światowych przywódców jednym atakiem. Zwołane zostaje zatem posiedzenie ONZ, w trakcie którego nie-Skrulle atakują polityków. Dzielnie bronią ich mutanci, zwłaszcza Charles Xavier i Cyklop. Do walki dołącza również Jean, która leci do kosmosu, by rozprawić się z flotą najeźdźców, którą wysłano w celu podbicia naszego świata. Dziewczyna rzuca tekstem brzmiącym mniej więcej „nie jestem Jean. Jestem Phoenix” i eksploduje, niszcząc przy okazji wrogie statki. Znając jednak superbohaterskie filmy, a także ich komiksowe pierwowzory, możemy być pewni, że Sophie Turner jeszcze zagości na naszych ekranach w roli Jean Grey. 

Co jeszcze wiemy nt. „Mrocznej Phoenix”?

Możemy być wręcz pewni, że Jean powróci. Według doniesień, powtarzają się również niektóre sceny, które widzieliśmy już w „Ostatnim bastionie” - Phoenix znowu próbuje zamordować Profesora X, co tym razem się jej nie uda, a także każe Cyklopowi zdjąć jego okulary, blokując jego promienie i całując go, co w 3. części pierwszej trylogii skończyło się jego śmiercią. Tym razem, chłopak podobno przetrwa próbę morderstwa. 

Dowiadujemy się jeszcze, że w filmie Nightcrawler, Storm i Quicksilver są praktycznie niewidoczni, że pierwsze skrzypce znowu grają Xavier, Magneto i Mystique (mimo, że ginie), ale za to podobno Cyklop odgrywa dość ważną rolę w porównaniu do jego poprzednich występów w filmach o X-Men. 

Trudno jednak określić, czy cokolwiek z tego opisu okaże się być prawdą. Do premiery filmu wciąż pozostało ponad 8 miesięcy, więc mnóstwo rzeczy może jeszcze ulec zmianom. Efekt finalny zobaczymy dopiero 5 lutego 2019 roku, kiedy „Mroczna Phoenix” trafi do kin. 

 

 

Kamil Kacperski
Tagi: News X-Men: Dark Phoenix Fox