W sieci pojawił się dokładny opis fabuły nadchodzącego filmu o X-Men „Mroczna Phoenix”

Kamil Kacperski
01.06.2018 11:01
W sieci pojawił się dokładny opis fabuły nadchodzącego filmu o X-Men „Mroczna Phoenix” Fot. materiały prasowe

Studio FOX odpowiedzialne za nadchodzący film o X-Men przeprowadziło pokazy próbne „Mrocznej Phoenix”, dzięki czemu poznaliśmy szczegóły fabuły, a także pierwsze opinie na temat nowej produkcji o mutantach. Uwaga, tekst jest przepełniony spoilerami!

„Mroczna Phoenix” miała początkowo zadebiutować w kinach już w listopadzie 2018 roku, ale po ogłoszeniu, że Disney zakupił filmowy oddział firmy FOX, nastąpiły duże zmiany w planach wydawniczych. Miejsce filmu o X-Men zajęła biograficzna produkcja o zespole Queen, a premiera adaptacji komiksu została przeniesiona na luty 2019 roku. 

Nie mniej, FOX postanowił przeprowadzić pokazy testowe produkcji, a osoby, które miały okazję zobaczyć „Mroczną Phoenix” podzieliły się na Reddicie swoimi przemyśleniami na temat filmu, a także dokładnie opisały fabułę nadchodzącego obrazu o superbohaterskiej drużynie mutantów. Po raz kolejny przypominamy, że tekst czytacie na własną odpowiedzialność. 

X-Men niczym Avengers

Według opisu, mutanci są teraz traktowani niczym Avengerowie. Film nie tłumaczy dlaczego ludzkość nagle przestała się bać drużyny X-Men. Mutanci zostają wysłani na misję ratunkową do kosmosu, ponieważ kilkoro astronautów znalazło się w ogromnym niebezpieczeństwie. To właśnie podczas wykonywania tego zadania Jean Grey zostaje „uderzona” przez kosmiczne fale, które „odblokowują” jej moce. W międzyczasie swój heroiczny moment ma również Quicksilver, który tym razem wraz z Nightcrawlerem, ma największy udział w misji ratunkowej. Niestety, scena nie miała podkładu muzycznego w postaci wielkiego przeboju tamtych czasów, ale należy założyć, że jakiś utwór zostanie dodany do tej sekwencji w finalnej wersji filmu. 

Kosmici w świecie X-Men

Nowo nabyta moc Jean sprawia, że dziewczyna traci nad sobą kontrolę i wysyła potężną falę uderzeniową, która powoduje, że statek, z którego X-Men ratowali astronautów rozbija się na obcej planecie. Miejscowi traktują to jako atak ze strony Ziemian i postanawiają wypowiedzieć im wojnę, a także pojmać Phoenix (nie wiemy jednak, skąd wiedzą o istnieniu postaci). Natomiast można prawie definitywnie założyć, że nie są oni Skrullami. Posiadają jednak możliwość przybierania dowolnego kształtu ciała, więc zaczynają infiltrację Ziemi przez przemianę w agentów FBI (lider kosmitów zamienia się w postać Jessiki Chastain).

Mystique umiera 

Film podobno otwiera flashback do dzieciństwa Jean Grey - jej rodzina ginie w wypadku, a ona jedyna przeżywa, ponieważ pod wpływem ogromnego stresu i zagrożenia tworzy pole siłowe, które ją chroni. Po latach okazuje się, że jej ojciec przeżył zderzenie, ale postanowił nie wychowywać swojej córki, ponieważ była mutantką. Dziewczyna chce go odnaleźć, a następnie zamordować w przypływie gniewu spowodowanego mocą Phoenix. Zostaje zatrzymana, ale w trakcie kolejnego transu jej ofiarą pada Mystique/Raven, która niestety nie przeżywa konfrontacji. Śmierć kobiety powoduje, że Jean odrzuca swoje imię i oddaje się całkowicie „mrocznej stronie mocy”.

Magneto znowu złoczyńcą 

Erik Lensherr po raz kolejny stoi ponad prawem. Dowiadujemy się, że założył Bractwo Złych Mutantów, z którym mieszka obecnie na Genoshy, wyspie doskonale znanej fanom komiksowych przygód X-Men. Magneto rządzi w sposób pokojowy i sprawiedliwy, ale wciąż planuje, w jaki sposób podbije Ziemię. Wyjątkowo wbrew swojemu charakterowi, dołącza do niego Bestia. Frank McCoy jest zdruzgotany śmiercią Mystique i dlatego postanawia połączyć siły z Erikiem, który dowiedziawszy się o losie kobiety, którą przez wiele lat kochał, postanawia odnaleźć Jean/Phoenix i zakończyć jej żywot. Jak podoba wam się pomysł na Bestię w roli „tego złego”?

Drużyna nie ma na sobie kostiumów w trakcie końcówki filmu

Według informacji udostępnionych przez widzów, X-Men nie mają na sobie kolorowych strojów, które widzieliśmy na końcu „X-Men: Apokalipsa”, ani nawet czarnych skórzanych kostiumów, które mieliśmy okazje zobaczyć w pierwszych 3 filmach z początku XXI wieku. Mutanci są „po cywilu”, a sama Phoenix jest ubrana w płaszcz, który w żaden sposób nie nawiązuje do komiksowego pierwowzoru. Fani nie będą raczej z tego powodu zadowoleni. 

Jak kończy się „Mroczna Phoenix”?

W trakcie fabuły dowiadujemy się, że kosmiczni najeźdźcy planują zabić wszystkich światowych przywódców jednym atakiem. Zwołane zostaje zatem posiedzenie ONZ, w trakcie którego nie-Skrulle atakują polityków. Dzielnie bronią ich mutanci, zwłaszcza Charles Xavier i Cyklop. Do walki dołącza również Jean, która leci do kosmosu, by rozprawić się z flotą najeźdźców, którą wysłano w celu podbicia naszego świata. Dziewczyna rzuca tekstem brzmiącym mniej więcej „nie jestem Jean. Jestem Phoenix” i eksploduje, niszcząc przy okazji wrogie statki. Znając jednak superbohaterskie filmy, a także ich komiksowe pierwowzory, możemy być pewni, że Sophie Turner jeszcze zagości na naszych ekranach w roli Jean Grey. 

Co jeszcze wiemy nt. „Mrocznej Phoenix”?

Możemy być wręcz pewni, że Jean powróci. Według doniesień, powtarzają się również niektóre sceny, które widzieliśmy już w „Ostatnim bastionie” - Phoenix znowu próbuje zamordować Profesora X, co tym razem się jej nie uda, a także każe Cyklopowi zdjąć jego okulary, blokując jego promienie i całując go, co w 3. części pierwszej trylogii skończyło się jego śmiercią. Tym razem, chłopak podobno przetrwa próbę morderstwa. 

Dowiadujemy się jeszcze, że w filmie Nightcrawler, Storm i Quicksilver są praktycznie niewidoczni, że pierwsze skrzypce znowu grają Xavier, Magneto i Mystique (mimo, że ginie), ale za to podobno Cyklop odgrywa dość ważną rolę w porównaniu do jego poprzednich występów w filmach o X-Men. 

Trudno jednak określić, czy cokolwiek z tego opisu okaże się być prawdą. Do premiery filmu wciąż pozostało ponad 8 miesięcy, więc mnóstwo rzeczy może jeszcze ulec zmianom. Efekt finalny zobaczymy dopiero 5 lutego 2019 roku, kiedy „Mroczna Phoenix” trafi do kin. 

 

 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.