14.05.2018 16:45

W sieci pojawił się zwiastun filmu animowanego DC „Death of Superman”

Zobaczcie pierwszy zwiastun filmu o śmierci Supermana z rąk Doomsdaya. Człowiekowi ze stali towarzyszy cała Liga Sprawiedliwości. Film pojawi w sprzedaży już w wakacje 2018 roku.

W sieci pojawił się zwiastun filmu animowanego DC „Death of Superman”
foto: kadr z wideo

Po raz pierwszy „The Death of Superman” zapowiedziano w marcu 2018 roku. To właśnie wtedy dowiedzieliśmy się, że w produkcji wystąpi Rainn Wilson, którego widzowie mogą kojarzyć z roli Dwighta Schruta z amerykańskiej wersji serialu „The Office”. Poza Wilsonem, w filmie usłyszymy również Jerry'ego O'Connella, jego żonę, Rebecca Romijn w roli żony Supermana, czyli Lois Lane, a także aktorów: Rosario Dawson (Wonder Woman), Nathana Filliona (Zielona Latarnia), Christophera Gorhama (Flash), Matta Lantera (Aquaman), Shemara Moore'a (Cyborg) oraz Jasona O'Marę (Batman).

Portal IGN dostał ekskluzywny zwiastun produkcji DC, opartej o jedną z najbardziej znanych historii o Supermanie. Tak oto „The Death of Superman” prezentuje się w akcji:

Superman umrze w nowym filmie DC

Detective Comics podzieliło się również opisem fabuły nowego filmu o Supermanie, który, o dziwo, nie różni się bardzo mocno od komiksowego oryginału. Jedyne, co uległo zmianie, to fakt, że w animowanej wersji „The Death of Superman” pojawi się główna drużyna Ligi Sprawiedliwości, której niestety nie mieliśmy okazji zobaczyć w pierwowzorze:

"

Kiedy ogromny potwór zmartwychwstaje i rozpoczyna bezmyślną rzeź, Liga Sprawiedliwości szybko stara się zapobiec katastrofie. Szybko się jednak okazuje, że tylko Superman jest w stanie powstrzymać potwora, którego nazwano „Doomsday”. Ich pojedynek rozciąga toczy się w całej Ameryce, aż w końcu bohater trafia do samego centrum Metropolis. Superman w końcu zadaje Doomsday'owi ostateczny cios, który okazuje się być jego ostatnim... "

Supermana będziemy mieli okazje zobaczyć w kilku nadchodzących produkcjach filmowych - w lipcu zadebiutuje „Teen Titans Go! To the Movies”, w którym w roli Supermana będziemy mieli okazje usłyszeć Nicolasa Cage'a, a chodzą również plotki, według których Henry Cavill ma się pojawić gościnnie w „Shazamie!”, którego premiera jest planowana na 5 kwietnia 2019 roku. 

Niestety nie znamy dokładnej daty premiery „The Death of Superman”. Wiemy jedynie, że pojawi się latem 2018 roku na Blu Ray, DVD oraz w sprzedaży cyfrowej. Na początku 2019 roku pojawi się zaś druga część produkcji, zatytułowana „Reign of the Supermen”, która opowie o świecie po śmierci Człowieka ze Stali.

Kamil Kacperski
Tagi: Zwiastuny Superman DC Comics