27.04.2018 11:08

W sieci pojawiło się zakulisowe wideo z filmu o Supermanie z Nicolasem Cagem

Zobaczcie jak miały wyglądać stroje przywdziewane przez długowłosego Cage'a w filmie „Superman Lives” w reżyserii Tima Burtona.

W sieci pojawiło się zakulisowe wideo z filmu o Supermanie z Nicolasem Cagem
foto: kadr z wideo

Nowe zakulisowe wideo zostało znalezione przez portal Dread Central i przedstawia nowy rodzaj stroju przygotowywany na potrzeby filmu z Nicolasem Cagem w roli głównej. Niestety, długowłosy Superman nie pojawia się w samym filmiku, widzimy za to proces powstawania kostiumu herosa, który miał... świecić w ciemności.

Za efekty specjalne miał odpowiadać Steve Johnson, który odpowiedzialny był za techniczne sprawy w takich filmach jak „Predator”, czy „Pogromcy Duchów”, w których przygotował Slimera. Właśnie ten doświadczony artysta przygotowywał stroje, rekwizyty i wszelkie inne praktyczne efekty specjalne. Zobaczcie, co przygotowywał na potrzeby „Superman Lives”:

Nicholas Cage świeci w ciemności

Projekt miał być filmowym debiutem Doomsdaya i Brainiaca. Superman miał powrócić do świata żywych przez „bioluminescencyjne stroje regeneracyjne z Kryptonu”, które świeciły się w ciemnościach przez użycie praktycznych efektów. Kostium miał być wypełniony cyalumem, świecącym płynem, który można znaleźć w świecących pałeczkach. Substancja miała przechodzić przez strój serią zawiłych rurek i imitować nieco krew, która przepływa przez żyły człowieka.

Johnson przyznał, że nigdy nie pracował nad bardziej ambitnym projektem jeśli chodzi o praktyczne efekty specjalne. Według niego, „Gwiezdne Wojny” się nie mogły umywać do ilości pracy jaką wkładali w „Superman Lives”:

"

To było absolutnie ogromne przedsięwzięcie, bo pracowaliśmy nie tylko nad strojami Supermana, robiliśmy też Doomsdaya, Brainiaka, a także cały statek kosmiczny, który dosłownie był wypełniony po brzegi obcymi kreaturami. To wyglądało, jak kantyna z „Gwiezdnych Wojen” na sterydach. "

Niestety, projekt nigdy nie został dokończony, ponieważ Warner Bros. bało się inwestowania tak ogromnych pieniędzy w „Superman Lives”. Na szczęście Nicolas Cage będzie miał okazję wystąpić jako Superman w nadchodzącym filmie animowanym „Teen Titans Go! To The Movies”, którego premiera planowana jest na 27 lipca 2018 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele Superman