W sieci pojawiły się opisy 3 scen z „Aquamana”

Kamil Kacperski
25.09.2018 13:59
W sieci pojawiły się opisy 3 scen z „Aquamana” Fot. kadr z wideo

Zachodnie portale na początku 2018 roku miały możliwość odwiedzenia montażowni „Aquamana”. Reżyser filmu, James Wan, zaprezentował reporterom 3 sceny z filmu, których opisy trafiły teraz do sieci.

„Aquaman” to jedyny film o superbohaterze DC, który trafi do kin w 2018 roku. To powoduje, że fani są bardzo podekscytowani, ale i poddenerwowani, bo to bardzo ważna produkcja dla całego DCEU. Pierwszy zwiastun filmu, który zadebiutował na Comic-Conie w San Diego został przyjęty raczej pozytywnie, co spowodowało zainteresowanie ze strony widzów mniej obeznanych w świecie komiksów DC.

Na początku września 2018 roku kilka zagranicznych portali zostało zaproszonych do montażowni Jamesa Wana, gdzie reżyser jest obecnie pochłonięty pracą nad swoim nowym dziełem. Twórca „Aquamana” przypomniał reporterom wspomniany zwiastun z Comic-Conu, a następnie zaprezentował zebranym dziennikarzom 3 nowe sceny z filmu. Oto, jak brzmią ich opisy (za pośrednictwem portalu ComicBook.com)

1. Poznajemy mamę Aquamana

Pierwszą ze scen otwiera ciemność i odgłosy burzy. Dowiadujemy się, że akcja dzieję się w 1985 roku. Jason Momoa jest narratorem filmu, przedstawiając widzom swoją mamę, Atlannę, królową Atlantydy (w tej roli Nicole Kidman):

Po bliższej inspekcji widzimy, że Atlanna jest ranna. W tym momencie odnajduje ją John Curry, latarnik. Mężczyzna zabiera ją półprzytomną do swojego domu, by jej pomóc. Gdy kobieta wchodzi do domu, pada zasilanie. Później budzi się przestraszona odgłosem telewizora, który za zdenerwowanie królowej zostaje surowo ukarany jej pięciozębem (ten sam, który widzieliśmy w „Lidze Sprawiedliwości”).

„Życie, tak jak i morze, ma swoje sposoby na zbliżanie do siebie ludzi” rzecze Arthur. Następnie następuje krótki montaż, w którym widzimy jak między Johnem a Atlanną rodzi się miłość, która w końcu owocuje narodzinami Arthura.

Młody Curry dorasta wśród opowieści o Atlantydzie i szybko pojmuje, że kiedyś w jego drugiej ojczyźnie pojawi się nowy król. Nagle spod wody wystrzeliwują obcy żołnierze, których pokonuje matka Arthura. Mimo, że kobieta zwyciężyła, to jest zmuszona opuścić swoich ukochanych mężczyzn i postanawia wrócić do Atlantydy. Nie ma wyboru - żołnierze wciąż stanowiliby zagrożenie dla Johna i Arthura.

Dzień w dzień John bezskutecznie wypatruje swojej ukochanej. Potem następuje przeskok czasowy - znajdujemy się w bostońskim oceanarium, gdzie Arthur zaczyna odkrywać umiejętność komunikowania się z podwodnymi zwierzętami.

2. Orm kontra Arthur

Kolejna sekwencja przenosi nas do samej Atlantydy, lokacji, która jest wypełniona pomarańczowymi i niebieskimi światełkami. Mera (Amber Heard) błaga Orma (Patrick Wilson), by ten zaprzestał swojego szaleństwa. Mężczyzna jej odmawia, twierdząc, że teraz on jest królem, skoro jego matki nie ma. Kobieta zostaje eskortowana przez Vulko (Willem DaFoe) do VIP-owskiej części areny gladiatorów:

Arthur pojawia się pod areną, gdzie już czeka na niego Orm. Przyrodni brat Aquamana jest jednak za szybki i blokuje mu możliwość wysłania wiadomości o treści „Orm to ch*j”. Obecny król Atlantydy grozi, że „naśle gniew siedmiu mórz” na mieszkańców lądu. Ma to być zemsta za zatruwanie oceanów.

Arthur przygotowuje się do walki, gdy Orm wchodzi na arenę i zbiera aplauz ze strony Atlantydów. To jasne, że mieszkańcy królestwa stoją po jego stronie i go wspierają. Podkreśla to jeszcze fakt, że Arthura witają gwizdy i buczenie.

Scena jest doprawiona takimi smaczkami jak ogromna ośmiornica grająca na bębnach czy wielka meduza oświetlająca arenę. Orm jest wyposażony w broń swojego ojca, natomiast Arthur walczy pięciozębem swojej matki. Panowie walczą z ogromną prędkością, a po zderzeniu czołowym zdobywają aplauz ze strony widzów. W pewnym momencie walka przenosi się poza arenę, gdzie Orm pokonuje Arthura i niszczy jego broń. W tym momencie do walki dołącza Mera, która neutralizuje Orma zamykając go w kuli tlenowej, przez co mężczyzna zaczyna się krztusić wodą.

3. Poszukiwania trójzębu

Następna scena pochodzi z drugiego aktu filmu. Arthur śpi spokojnie na pokładzie samolotu, który leci nad pustynią. Krajobraz przypomina nieco Saharę - wysokie wydmy były podobno kiedyś częścią Atlantydy. Następnie jest scena, którą widzieliśmy w zwiastunie. Mera wyskakuje z samolotu, a zaraz po niej to samo robi Arthur, mówiąc pilotowi wcześniej, że „za to właśnie kocha rude”:

Postaci szybko lądują na ziemi, czemu towarzyszy odgłos przypominający wystrzał z rakiety. Para zaczyna się ze sobą kłócić, czemu towarzyszy sporo głupawych tekstów ze strony Arthura, które są jednak wypowiedziane w taki sposób, że bawią. Mężczyzna jest bardzo niezadowolony z wyników poszukiwań, aż w pewnym momencie wpada do dziury i znika.

W środku Arthur i Mera odnajdują posągi starych Atlantydów, a także hologram przedstawiający ich zmarłego króla. Szybko okazuje się, że by aktywować wiadomość należy zalać pomieszczenie wodą. Arthur szybko żartuje, że w takim razie nasika na hologram. Przeszkadza mu w tym Mera, która wyciąga wodę z... jego głowy (?). Kobieta wytłumaczyła swoją decyzję twierdząc, że „był najbliższym źródłem”.

Hologram króla poleca Arthurowi, by ten znalazł jego trójząb. Mężczyzna niszczy źródło przekazu, co nieco denerwuje Merę, która chciała odsłuchać wiadomość jeszcze raz i zapisać instrukcje. Arthur twierdzi jednak, że nie jest mu to potrzebne.

Aquaman - kiedy premiera?

Premiera „Aquamana” odbędzie się 21 grudnia 2018 roku. Innymi zapowiedzianymi filmami DC są „Shazam!”, który pojawi się 5 kwietnia 2019 roku oraz „Wonder Woman 1984”, której premiera planowana jest na listopad 2019 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.