20.02.2018 16:21

W tej parodii jest dosłownie wszystko! Zobacz zwiastun-mem filmu „Avengers: Infinity War”

Tommy Wiseau, Spider-Man w wersji Tobeya Maguire'a, Batman, Black Panther tańczący „Macarenę” i Disney przejmujący DC - te i inne niesamowitości pojawiły się w najzabawniejszej przeróbce zwiastuna „Avengers: Infinity War”, jaki się tylko pojawił w sieci. 

W tej parodii jest dosłownie wszystko! Zobacz zwiastun-mem filmu „Avengers: Infinity War”
foto: Aldo Jones/YouTube

3. część „Avengers” to film, na który czekają wszyscy fani MCU. Trailer kolejnej produkcji Marvel Studios robi wrażenie, ale z drugiej strony patos aż wylewa się z ekranu. Zamiast śmiertelnej powagi zawsze lepiej się trochę pośmiać. Z tego powodu youtuber znany jako Aldo Jones, postanowił powołać do życia parodię zapowiedzi „Avengers: Infinity War”.

„Avengers: Infinity War - Wierd Trailer” - o co chodzi?

Kojarzycie zwiastun filmu „Ready Player One”, produkcji, która, mimo że jeszcze się nie ukazała, nazywana jest przez dystrybutorów „kultową”? W trailerze pojawia się masa odniesień do słynnych postaci z gier, komiksów i filmów lat 80. i 90. XX wieku. Twórca serii „Wierd Trailer” postanowił pójść tą samą drogą i do filmowego świata Marvela wrzucił dosłownie wszystko. Zresztą przekonajcie się sami:

Oryginalny zwiastun trwa niecałe dwie i pół minuty. Przeróbka została wyciągnięta do prawie 4 minut. Wszystko z powodu humorystycznych wstawek, które pochodzą z innych filmów lub nawiązują do internetowych memów. Pojawia się więc słynny Tommy Wiseau ze swoim nieśmiertelnym „O hi, Mark”, kierowanym w stronę Marka Ruffalo, który co chwilę wykrzykuje swoje imię i nazwisko. Jest Tobey Maguire z 3. części pierwszej trylogii Spider-Mana, który pojawia się kilkukrotnie. W jednej ze scen wyżywa się nawet na Spider-Manie Toma Hollanda przy akompaniamencie zespołu Korn. Nie zabrakło słynnej walki kapitana Kirka z Gornem z pierwszej serii „Star Treka” oraz T'Challi wykonującego układ choreograficzny do hitu „Macarena”.

Najzabawniejszy jest chyba moment, w którym Thanos, jako Myszka Miki zamiast kolejnych Kamieni Nieskończoności umieszcza na Rękawicy logotypy kolejnych wytwórni filmowych. Ostatnim i największym logo jest oczywiście DC, na co ze smutkiem reaguje Batman. Końcowy fragment, w którym Avengers biegną w zwolnionym tempie, również został przerobiony. W wersji dziwnego zwiastuna mamy istny fajerwerk - oprócz herosów Marvela (w tym również Wolverine!) pojawiają się Shrek, Wonder Woman, Flash, Superman i nowa wersja Lary Croft. No i końcówka z Thorem, Jayem i Cichym Bobem bije na głowę oryginalną scenę ze Strażnikami Galaktyki.

Trzeba przyznać, że autor parodii umilił nam oczekiwanie na premierą „Infinity War”, która w polskich kinach odbędzie się dopiero 25 kwietnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers X-Men Wonder Woman Batman Flash Superman Tommy Wiseau Marvel DC Comics Avengers: Infinity War